Politechnika, Lidl i Urząd Miasta najlepszymi pracodawcami dla… bezrobotnych
20 marca 2019
Od 13 kwietnia duże zmiany w komunikacji miejskiej!
7 kwietnia 2019

Arkadiusz Kubiec nowym wiceprezydentem Kielc

Arkadiusz Kubiec został nowym wiceprezydentem Kielc. Zajmie się m.in. ochroną środowiska i wydziałem spraw obywatelskich.

Arkadiusz Kubiec ma 44 lata. Jest szefem miejskich struktur partii i radnym miejskim w klubie Koalicji Obywatelskiej. W latach 2005–2015 był wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a od 2015 zasiadał w fotelu dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu. Po przyjęciu nominacji na zastępcę prezydenta będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Jego miejsce zajmie prawdopodobnie Anna Myślińska.

– Chciałem podziękować panu prezydentowi za zaufanie. Wspólnie będziemy odpowiadać za miasto – mówi nowy wiceprezydent Kielc.

Bogdan Wenta dodał, że zamierza powołać jeszcze jednego swojego zastępcę. Stanie się to na przełomie kwietnia i maja. Podkreślił także, że w najbliższych miesiącach zmniejszy się liczba pełnomocników. – Umowy pełnomocników obowiązują do końca kwietnia – powiedział prezydent Kielc.

Wenta nie chciał odpowiedzieć czy powołanie radnego Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusza Kubca oznacza, że prezydent Kielc wejdzie w koalicję z tym klubem. – Kolejny tydzień odkryje wiele kart – odpowiedział włodarz miasta.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o