Tak rosną Baseny Tropikalne Binkowski Resort [GALERIA ZDJĘĆ]
7 kwietnia 2019
Pierwsza w Kielcach wrotkarnia już otwarta [VIDEO]
7 kwietnia 2019

Miasto na razie rezygnuje z otwarcia ul. Paderewskiego

Nie będzie na razie ponownych konsultacji społecznych w sprawie otwarcia dla ruchu skrzyżowania ulicy Paderewskiego z Sienkiewicza. Władze miasta chcą najpierw przeprowadzić inne zmiany w centrum Kielc i poczekać na efekty.

Pierwszą jest zapowiadane zamknięcie północnej pierzei Rynku. Kierowcy będą musieli ominąć ją ulicą Orlą, która zmieni kierunek jazdy. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać w połowie kwietnia.

Urzędnicy planują także zmienić kierunki jazdy na ulicy Wspólnej i Złotej. Ma to związek z powstaniem przystanku przy ul. Żelaznej. O takie rozwiązanie od lat apelują mieszkańcy, którzy korzystają m.in. z Powiatowego Centrum Usług Medycznych. W tej chwili od najbliższego postoju autobusu muszą oni pokonać drogę około 800 metrów.

Z powodu zmian władze miasta na razie nie zamierzają forsować pomysłu o otwarciu skrzyżowania ulicy Paderewskiego z Sienkiewicza. – Chcemy dać mieszkańcom czas na przyzwyczajenie się do nowej organizacji. Dopiero wtedy podejmiemy decyzję o zasadności otwarcia ulicy Paderewskiego oraz o  ewentualnym ogłoszeniu konsultacji – mówi Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o