Kubuś” może odetchnąć. Są pieniądze na nową siedzibę przy Zamkowej. Zobacz WIZUALIZACJE
12 maja 2019
Baseny Tropikalne w Kielcach. Zobacz jak rośnie największa inwestycja tego roku!
13 maja 2019

Wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Ponad 1000 nowych latarni

Na kilkunastu ulicach Kielc prowadzone są prace związane z wymianą ulicznego oświetlenia. Łącznie zostanie wymienionych 1158 latarni.

Prace trwają m.in. na ulicy Wrzosowej, Śląskiej, Jagiellońskiej czy Poleskiej. We wszystkich miejscach wymieniane są słupy oświetleniowe, okablowanie oraz oprawy, które teraz będą świecić w technologii ledowej. – Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, które realizuje kilku wykonawców. Główny powód wymiany to awarie, które zdarzały się coraz częściej. Dzięki nowej technologii będziemy też zyskiwać na oszczędności energii elektrycznej – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Wartość inwestycji to 7 mln zł. To jednak nie jedyna inwestycja związana z wymianą oświetlenia ulicznego. Miasto wygrało w ostatnim czasie konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na kolejne 4 mln zł. Dzięki tego na kolejnych kilkudziesięciu ulicach pojawią się nowe latarnie. – To będą przede wszystkich osiedlowe uliczki i te usytuowane na peryferiach miasta – dodaje Jarosław Skrzydło.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o