Znamy trasę Marszu Równości. Sprawdź, którędy przejdzie w sobotę
9 lipca 2019
Rusza program „Peryferia”. 16 lipca pierwsze spotkanie
10 lipca 2019

Zamiast wyrzucić na śmietnik, wolą oddać innym. Świetna inicjatywa na Facebook’u

„Uwaga, śmieciarka jedzie” – tak nazywa się grupa na Facebook’u, która zrzesza fanów recyklingu i ponownego użycia. Kielecka społeczność liczy sobie już ponad 600 osób.

„Mam do oddania dywan 190/140 cm”, „Miłośnicy prl. Komody na nóżkach czekają. Ulica Wiosenna.”, „Oddam biurko z nadstawką w kolorze olchy. Jest bardzo pakowne.” – to przykładowe ogłoszenia, które można znaleźć na kieleckiej grupie na Facebook’u.

Funkcjonuje ona od ponad roku, a w tym czasie wystawiono kilkaset rzeczy. Wiele z nich dostało drugie życie. Kielecka grupa każdego dnia zyskuje na popularności, ale jest ona tylko częścią ogólnopolskiego projektu.

„UWAGA, ŚMIECIARKA JEDZIE” – LINK DO GRUPY

Główny fanpage „Uwaga, śmieciarka jedzie” ma ponad 26 tysięcy fanów i stworzone społeczności w większych i mniejszych miastach w całej Polsce.

Zasady są bardzo proste. Na lokalnej grupie umieszczamy daną rzecz, której chcemy się pozbyć lub zgłaszamy wartościowy przedmiot, znajdujący się już na śmietniku. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo, że po rzeczy ktoś się zgłosi, zamiast miałyby trafić do śmieciarki. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek – osoby należące do grup nie mogą umieszczać płatnych ofert.

Założycielką i pomysłodawczynią grupy „Uwaga, śmieciarka jedzie” jest warszawianka Dominika Szaciłło, która zawodowo zajmuje się wzornictwem przemysłowym.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o