Agresywny kontroler w kieleckich autobusach? ZTM bada sprawę
5 sierpnia 2019
[FOTO] Śródziemnomorski klimat przy kieleckim Parku
6 sierpnia 2019

Zgłoś to sam! Urzędnicy szykują portal interwencyjny

W kieleckim magistracie szykują spore ułatwienie dla mieszkańców. Jesienią ruszy serwis, który pozwoli zgłosić dziurę w osiedlowej drodze, akt wandalizmu czy awarię oświetlenia ulicy. 

Prace nad serwisem są zaawansowane i mają zakończyć się lada dzień. W projekt będą włączone jednostki podlegające miastu takie jak na przykład Miejski Zarząd Dróg czy Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

– Mieszkańcy będą mogli zgłosić dany problem na stronie. Chodzi tutaj nie tylko o ubytki w chodnikach czy drogach, ale zdecydowanie szerszy zakres. Chociażby tematy związane z zielenią – tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Portal ma być intuicyjny i przyjazny od strony wizualnej, a zarazem zautomatyzowany od strony wewnętrznej. Zgłoszone interwencje będą przekierowywane do miejskich jednostek odpowiedzialnych za daną sprawę.

– Nawet przykład ostatniego tygodnia pokazał, że taka formuła komunikacji miedzy mieszkańcami a miastem jest bardzo potrzeba. Spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy na skrzyżowaniu ulic Źródłowej i Zagórskiej pojawił się ubytek w kostce brukowej. Zlecenie zostało szybko skierowane do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, które w ciągu dwóch godzin naprawiło usterkę. Jako urząd miasta nie możemy w pełni filtrować tego co się dzieje w mediach społecznościowych dlatego liczymy, że taka aplikacja posłuży mieszkańcom i nam, żeby sprawnie reagować na takie problemy – dodaje Tomasz Porębski.  

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o