Ponad 20 wydarzeń! Sprawdź i znajdź coś dla siebie! (kalendarz na 16-18 sierpnia)
16 sierpnia 2019
Zamiast miejsca parkingowego, miejsce dla przechodniów!
19 sierpnia 2019

Będzie plan dla Wzgórza Karscha. To może być jedno z piękniejszych miejsc Kielc

Konsultacje społeczne, które rozpoczną się we wrześniu dadzą odpowiedź jak ma wyglądać Wzgórze Karscha. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Kielcach. .

Pomimo tego teren o powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych wciąż jest niezagospodarowany. Planów na to miejsce było już sporo, a najgłośniej mówiło się o powstaniu sklepu Lidl. Jednak na ten pomysł nie chciał się zgodzić konserwator zabytków.

Teraz sprawa nieruchomości nabierze rozpędów z dwóch powodów. Po pierwsze, spadkobiercy z Kielc i Krakowa doszli do porozumienia. Wiadomo, że część działek weszła w posiadanie kieleckiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Chałupka. Chodzi m.in o stary browar, czyli budynek od strony ulicy Ogrodowej oraz budynki i działki za nim.

– Jest pomysł, żeby w odnowionym budynku powstały lofty z częścią usługową. Pojawia się też koncepcja dawnej wieży browarnianej. Takie projekty odtwarzałyby klimat zabudowy przemysłowej z drugiej połowy XIX wieku. Trzeba pamiętać, że dworek i dawny budynek słodowni Browaru Karscha są wpisane do gminnej ewidencji zabytków. – mówi  Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury w urzędzie miasta.

Do realizacji pomysłów jeszcze daleka droga, bo najpierw urzędnicy zapytają mieszkańców jak wyobrażają sobie to miejsce.

– Pracujemy nad planem zagospodarowania przestrzennego dla Wzgórza Karscha. Dokument będzie obejmował prawie 4 hektary w śródmieściu Kielc, w rejonie ulic Ogrodowej, Jana Pawła II i Krakowskiej. Chcemy też zapytać mieszkańców o zdanie – dodaje Hajdorowicz.

Konsultacje społeczne rozpoczną się we wrześniu i potrwają trzy miesiące.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o