Nie będzie nudy w ten weekend! Sprawdź kalendarz wydarzeń!
6 września 2019
Nowe sushi w Kielcach! Ma wyróżniać się szybkim dowozem
6 września 2019

Ale zmiany! Byliśmy w środku nowego schroniska w Dyminach [DUŻO ZDJĘĆ]

Schronisko w Dyminach już nie będzie kojarzyło się z przepełnionymi barakami, w których zwierzęta nie mają odpowiednich warunków do życia. Dzięki modernizacji zmieniło się tam właściwie wszystko.

Rozbudowa schroniska trwała dwa lata. W tym czasie wykonano trzy nowe budynki. W głównym obiekcie znalazły się boksy dla chorych i starszych zwierząt, myjka, gabinety weterynaryjne, miejsce dla szczeniąt wraz z odseparowanym wybiegiem oraz pomieszczenia socjalne i recepcja.

Pierwsze piętro będzie zarezerwowane dla kotów, które znajdą tam swoje legowisko oraz wybieg.

– Specjalnie chcieliśmy, żeby były one wyżej i nie widziały psów. Wybieg i legowisko są połączone, żeby mogły spokojnie się przemieszczać i nie siedzieć w małych klatkach – mówi Wojciech Moskwa prezes Stowarzyszenia „Arka Nadziei”, które prowadzi schronisko. 

Dodatkowo na piętrze jest także miejsce na zajęcia edukacyjne. Z kolei obok głównego obiektu znajduje się budynek, gdzie mieści się kuchnia i magazyn do składowania karmy.

Obok jest pięć rzędów nowych boksów dla zwierząt. W schronisko może przebywać maksymalnie 165 zwierząt. Obecnie jest tam ponad 140. – Standard jest zdecydowanie lepszy. Psy nie widzą się nawzajem, nie ma przeciągów i są spływy – dodaje Wojciech Moskwa. Oprócz tego na bazie starego budynku powstał nowy pawilon dla pracowników.

Oficjalne otwarcie schronisko odbędzie się prawdopodobnie w październiku. 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maria Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Maria

Żeby jeszcze tylko pracownicy nie palili w budynkach to byłoby super.