Mniej kultury w Kielcach? Instytucje mogą dostać po kieszeni
17 października 2019
Grupa Vive przeprowadza się z Kielc do Warszawy!
18 października 2019

[FOTO] Zalew w Cedzynie zmienił się nie do poznania!

Nowoczesny plac zabaw, taras widokowy, ścieżki rowerowe i pomosty – to część nowych atrakcji, jakie czekają na turystów nad zalewem w Cedzynie.

Zakończyły się już prace zarówno po stronie gminy Masłów jak i Górna, gdzie wybudowano dwa nowe parkingi – pierwszy przy tamie, drugi przy wjeździe na plaże. Oprócz tego powstała półtorakilometrowa trasa pieszo-rowerowa oraz budynek sanitarny z toaletami i prysznicami. Jest w nim specjalne pomieszczenie dla matek z dziećmi.

Prawdopodobnie w przyszłym roku zostanie także zagospodarowana sama plaża, bo właśnie od tej strony jest możliwość stworzenia kąpieliska. Jednak to zależy od decyzji sanepidu, który musi przebadać próbki wody.

To nie koniec atrakcji, bo wyjątkowe zmiany zaszły nad zalewem od strony Masłowa. Tam także powstały nowe drogi pieszo-rowerowe, ale również nowoczesny plac zabaw, gdzie dzieci znajdą m.in. labirynt, głuchy telefon, krzywe zwierciadła, szumiące rury i skrzynię wiatrów. Obok znajduje się taras widokowy oraz miejsce na ognisko.

Zalew można oglądać z nowych pomostów, a cały teren jest oświetlony i monitorowany Całość uzupełniają ławeczki oraz tablice edukacyjne.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
aa krawczyk Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aa krawczyk
Gość
aa krawczyk

to jest wjazd od woli kopcowe?