Z namiotem przez Świętokrzyskie? Od teraz to możliwe!
28 listopada 2019
KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (29 listopada-01 grudnia)
29 listopada 2019

Jest nowy menadżer centrum Kielc! To znany społecznik

Rafał Zamojski – kielecki społecznik oraz członek stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje i Towarzystwa Przyjaciół Kielc został nowym menadżerem centrum miasta.

Na stanowisko został przeprowadzony konkurs. – Kandydat spełnił wszystkie niezbędne wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaprezentował się najlepiej uzyskując najwyższą ilość punktów. Atutem kandydata jest przygotowanie merytoryczne, znajomość problematyki związanej z zarządzaniem kieleckim śródmieściem oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe w zakresie społeczno – samorządowym – czytamy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Jak mówi Rafał Zamojski głównymi priorytetami jego działań będą nie tylko współpraca z przedsiębiorcami, ale także koordynacja działań wydziałów urzędu miasta oraz miejskich instytucji, stworzenie bazy danych czy uporządkowanie przestrzeni związanej z reklamami, szyldami czy oświetleniem.

–  Chciałbym zbudować bazę danych i na tej podstawie prowadzić dalsze działania, w tym między innymi rozmowy. Tu nie chodzi tylko o przedsiębiorców ale też właścicieli nieruchomości czy stowarzyszenia. Bardzo ważna będzie współpraca z wydziałem ds. Smart City, ponieważ może ona skutkować lepszą komunikacją i sposobem konsultacji społecznych – mówi nowy menadżer centrum.

Według Rafała Zamojskiego jednymi z największych problemów centrum jest brak spójności działań i koordynacji. Zwraca także uwagę na estetykę centrum.

– Będę przekonywał do powołania rady artystyczno-konserwatorskiej, która opiniowałaby pewne działania – dodaje.

Rafał Zamojski deklaruje, że jest zwolennikiem zmniejszenia ruchu samochodowego w centrum Kielc.

– Na pewno nie przyłożę ręki do zapełnienia śródmieścia samochodami – podkreśla.

Rafał Zamojski to znany społecznik, który aktywnie działa w dwóch stowarzyszeniach: Kieleckie Inwestycje oraz Towarzystwo Przyjaciół Kielc. Ma on za sobą sporo sukcesów. To m.in. starania o rekonstrukcję kiosku Kiebabczego na Rynku, stworzenie Strefy Relaksu w Dolinie Silnicy czy rewitalizację ulicy Bodzentyńskiej. Był też autorem akcji „Pod dobrym szyldem” i „Pod dobrą pacą”, aktywnym przeciwnikiem powstania budynku NFZ przy Karczówce oraz dołożył swoją cegiełkę do obrony dworca PKS. 

W lutym tego roku Rafał Zamojski opublikował obszerny wpis na temat funkcjonowania centrum Kielc i tego co należy poprawić. 

Opublikowany przez Kieleckie Inwestycje Sobota, 16 lutego 2019

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o