Inspektorat Transportu Drogowego sprawdzi kierowców Bolta. Taksówkarze chcą równych zasad
11 maja 2019
Wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Ponad 1000 nowych latarni
13 maja 2019

Kubuś” może odetchnąć. Są pieniądze na nową siedzibę przy Zamkowej. Zobacz WIZUALIZACJE

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” będzie miał nową siedzibę, a niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę obiektu przy ul. Zamkowej.

Jeszcze w marcu nie było pewne czy jeden z najlepszych teatrów dla dzieci w Polsce w ogóle gdziekolwiek przeniesie się z ul Dużej. Miało to związek z decyzją władz miasta o przesunięciu środków finansowych z nowej siedziby „Kubusia” na remont ulic Zagnańskiej i Witosa. Warunki teatru w obecnym budynku są opłakane. Po zawaleniu się sąsiedniej kamienicy trzeba było zamknąć jedną ze scen, a dodatkowo aktorom brakuje profesjonalnego zaplecza.

Na szczęście wydaje się, że saga przenosin Teatru „Kubuś” zakończy się wyczekiwanym sukcesem. Na ostatniej sesji Rady Miasta urzędnicy potwierdzili, że zostanie zwiększone finansowanie unijne, a co za to idzie pieniądze na remont jednak się znajdą. Teraz radni muszą zadecydować czy fundusze z budżetu miasta na modernizację budynków przy ulicy Zamkowej zostaną przesunięte.

Pierwsze plany przenosin Teatru pojawiły się w 2015 roku, ale właściwie na każdym etapie inwestycji napytał on różne problemy. Jeżeli radni zgodzą się przesunąć pieniądze, to jeszcze w tym roku miasto ogłosi przetarg na adaptację budynku powięziennego przy ul. Zamkowej.

Inwestycja ma kosztować około 30 mln zł, z czego 80 procent tej kwoty pokryje Unia Europejska. Przebudowa ma się zakończyć maksymalnie do roku 2023.

Siedziba tymczasowa „Kubusia” będzie prawdopodobnie w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

WIZUALIZACJE NOWEGO TEATRU „KUBUŚ”

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o