Wielka wymiana ulicznego oświetlenia. Ponad 1000 nowych latarni
13 maja 2019
Juwenaliowy Kalendarz Wydarzeń. Sprawdź wykaz imprez!
13 maja 2019

Baseny Tropikalne w Kielcach. Zobacz jak rośnie największa inwestycja tego roku!

fot. Bartłomiej Piwoński

Baseny Tropikalne Binkowski Resort nabierają coraz wyraźniejszych kształtów. Pierwszy etap budowy zakończy się w drugiej połowie tego roku.

Najważniejsze, czyli budowa głównej hali basenowej jest już zakończona. Hala została w całości przeszklona, a w połowie marca zaczną się prace instalacyjne i wykończeniowe. – Jak na razie jesteśmy zadowoleni z postępu prac. Jeżeli utrzymamy obecne tempo, to liczymy, że w tym roku uda nam się otworzyć pierwszą część kompleksu, która obejmuje właśnie halę basenową – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

W tej strefie goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. W głównej hali zlokalizowany będzie: basen rekreacyjny z wodnym barem serwującym m.in tropikalne drinki, sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie, dwa baseniki witalne, dwa baseniki aroma z hydromasażami oraz cztery wanny spa. Szykują się też spore atrakcje dla dzieci, dla których przygotowany będzie basen przeznaczony tylko dla nich, dwa place zabaw dla młodszych i starszych oraz trzy wodne zjeżdżalnie. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting – 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska.  W tej strefie będzie można również skorzystać z restauracji oraz wypocząć wśród żywej tropikalnej roślinności, w tym prawdziwych palm.

Na zakończenie drugiego etapu budowy Basenów Tropikalnych będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. Drugi etap zakłada budowę nowego skrzydła hotelowego, gdzie powstanie 107 pokoi oraz saunarium z basenem na dachu i największą sauną w Polsce, która pomieści nawet 130 osób. – Mamy nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego roku oddamy cały kompleks do dyspozycji gości – tłumaczy Bartosz Binkowski, który dodaje, że przy projektowaniu Basenów Tropikalnych właściciele kładli nacisk na tym, żeby znaleźć złoty środek między zabawą młodszej części gości oraz odpoczynkiem dorosłych. – Stąd właśnie pomysł na strefę cichą, gdzie osoby dorosłe będą mogły w spokoju wypocząć bez hałasu znanego nam z innych aquaparków – dodaje menadżer hotelu.

Pierwszy etap budowy zakłada (otwarcie do końca 2019 roku):

– Basen główny

– Basen dla dzieci

– Sztuczna rzeka

– dwa baseniki witalne oraz dwa baseniki aroma z hydromasażami

– wanny spa

– wodny plac zabaw dla najmłodszych

– Trzy duże zjeżdżalnie wodne

– Restauracja

Drugi etap budowy zakłada (otwarcie w pierwszej połowie 2020 roku):

– 7 Saun

– Basenik do schładzania

– Basen solankowy z hydromasażami

– Basen na dachu

– 2 wanny spa

– Restauracja

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o