Juwenaliowy Kalendarz Wydarzeń. Sprawdź wykaz imprez!
13 maja 2019
NFZ jednak nie przy Karczówce? Jest nowa lokalizacja!
14 maja 2019

[FOTO] Nowa strefa dla dzieci na Wzgórzu Zamkowym. Autorami studenci ze Szwecji

Na Wzgórzu Zamkowym przy Instytucie Dizajnu pojawiła się nowa strefa zabawy dla dzieci. Projekt jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy studentów z Warszawy i Goteborga.

Przez kilka miesięcy – w Szwecji, Kielcach oraz w Warszawie – odbywały się warsztaty i spotkania studentów, profesorów i projektantów. Praca w grupach projektowych przebiegała również zdalnie. Zespoły projektowe pracowały nad podniesieniem funkcjonalności przestrzeni Wzgórza Zamkowego dla odwiedzających oraz zwiększeniem atrakcyjności tego miejsca.

– Bazując na metalowych rurkach, chcieliśmy zaprojektować obiekty nawiązujące do motywu krat, będące ich odczarowaniem i zabawą. Podczas całego procesu projektowego naszym celem było opracowanie obiektów niedosłownych, balansujących pomiędzy rzeźbą, a miejskim meblem. Powstało 6 typów obiektów służących do zabawy, odpoczynku oraz innych aktywności, ograniczonych tylko wyobraźnią użytkowników – czytamy w opisie pracy studentów. 

Oficjalne otwarcie strefy we wtorek, 14 maja o godzinie 11.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
100 tyś zł. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
100 tyś zł.
Gość
100 tyś zł.

No i co – udało się tymi rureczkami podnieść funkcjonalność przestrzeni Wzgórza Zamkowego oraz zwiększyć atrakcyjność tego miejsca? Udało się? Żenujące.