Rusza program “Peryferia”. 16 lipca pierwsze spotkanie

Mieszkańcy Posłowic jako pierwsi spotkają się z władzami miasta w ramach zapowiadanego programu “Peryferia”. Spotkania w peryferyjnych dzielnicach dadzą odpowiedź jakie potrzeby są najbardziej istotne do zrealizowania  

 

Brak dobrej drogi, chodnika, oświetlenia ulicznego czy bezpiecznego  przejścia dla pieszych – to tylko część problemów, z którymi muszą zmagać się kielczanie mieszkający w rejonach oddalonych od centrum miasta.

Program “Peryferia” ma rozwiązać część z nich. Program dedykowany jest terenom dawnych wsi, obecnie stanowiących tzw. „podmiejskie” obszary w granicach administracyjnych Kielc. W Kielcach wyłoniono 12 takich obszarów. To m.in. rejon Zagórza, Mójczy, Cedzyny, Ostrogórki, Dymin, Posłowic, Zalesia, Niewachlowa I i II, a także Łazy, Dobromyśl, Pietraszki czy Dąbrowa.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dzielnicy Posłowice, 16 lipca 2019 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w Klubie WOLNA STREFA działającym w budynku byłej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Wojtka Szczepaniaka “Lwowiaka”. – Celem spotkania jest rozpoznanie rzeczywistych lokalnych potrzeb oraz rodzaju oczekiwanych przez mieszkańców przedsięwzięć, zmierzających do poprawy jakości życia, a także poznanie najpilniejszych, potrzeb oraz sfer wskazanych przez mieszkańców jako zagadnienia do realizacji w dłuższym terminie – mówi rzecznik prezydenta Tomasz Porębski.

Diagnoza obszarów peryferyjnych ma zostać opracowana do końca 2019 roku.

Komentarze z Facebooka