Zamiast wyrzucić na śmietnik, wolą oddać innym. Świetna inicjatywa na Facebook’u
9 lipca 2019
W sobotę 11 zgromadzeń, w tym Marsz Równości. Służby bezpieczeństwa postawione na nogi!
11 lipca 2019

Rusza program „Peryferia”. 16 lipca pierwsze spotkanie

Mieszkańcy Posłowic jako pierwsi spotkają się z władzami miasta w ramach zapowiadanego programu „Peryferia”. Spotkania w peryferyjnych dzielnicach dadzą odpowiedź jakie potrzeby są najbardziej istotne do zrealizowania  

Brak dobrej drogi, chodnika, oświetlenia ulicznego czy bezpiecznego  przejścia dla pieszych – to tylko część problemów, z którymi muszą zmagać się kielczanie mieszkający w rejonach oddalonych od centrum miasta.

Program „Peryferia” ma rozwiązać część z nich. Program dedykowany jest terenom dawnych wsi, obecnie stanowiących tzw. „podmiejskie” obszary w granicach administracyjnych Kielc. W Kielcach wyłoniono 12 takich obszarów. To m.in. rejon Zagórza, Mójczy, Cedzyny, Ostrogórki, Dymin, Posłowic, Zalesia, Niewachlowa I i II, a także Łazy, Dobromyśl, Pietraszki czy Dąbrowa.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dzielnicy Posłowice, 16 lipca 2019 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w Klubie WOLNA STREFA działającym w budynku byłej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Wojtka Szczepaniaka „Lwowiaka”. – Celem spotkania jest rozpoznanie rzeczywistych lokalnych potrzeb oraz rodzaju oczekiwanych przez mieszkańców przedsięwzięć, zmierzających do poprawy jakości życia, a także poznanie najpilniejszych, potrzeb oraz sfer wskazanych przez mieszkańców jako zagadnienia do realizacji w dłuższym terminie – mówi rzecznik prezydenta Tomasz Porębski.

Diagnoza obszarów peryferyjnych ma zostać opracowana do końca 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o