Toksyczne składowisko znika. We wtorek rusza akcja oczyszczająca
15 lipca 2019
MPK nie kupi autobusów na gaz? Konflikt z miastem wciąż nierozwiązany, a strajk realny
16 lipca 2019

Wiemy kiedy otworzą drugą część Ogrodu Botanicznego!

fot. Jakub Banachowski

Ponad 15 tysięcy kielczan odwiedziło Ogród Botaniczny w ciągu dwóch miesięcy. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że zwiedzający na razie mogą oglądać tylko część obiektu. Całość będzie udostępniona na początku sezonu jesiennego.

Niecałe 5 tysięcy w maju i ponad 11 tysięcy w czerwcu. Tak przedstawia się liczba zwiedzających Ogród Botaniczny w tegorocznym sezonie turystycznym. Na samych biletach Geopark, który zarządza Ogrodem, zarobił prawie 24 tysiące złotych.

– To całkiem satysfakcjonujący wynik, szczególnie, że przed nami jeszcze prawie cały sezon urlopowy. W samym czerwcu mieliśmy dwie imprezy, które przyciągnęły do nas prawie osiem tysięcy osób. Były to Dzień Dziecka i Święto Kielc – mówi Katarzyna Socha, kierownik obiektu.

Ogród Botaniczny wciąż można oglądać tylko w części, bowiem od strony ulicy Jagiellońskiej trwają jeszcze prace. W tym rejonie powstały już oczka wodne i podziemna trasa. Trzy ogromne zbiorniki zajmują blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Wokół oczek są już tarasy oraz trasy spacerowe. Zbiorniki mają różną wielkość oraz charakter roślinny. Tę część będzie można zwiedzać na przełomie września i października.

– Zostały nam do wykonania ogrody pokazowe oraz wysiew trawników. Liczymy, że do połowy sierpnia zakończymy prace. Mam nadzieję, że uda nam się udostępnić nowe atrakcje we wrześniu, jednak procedury odbiorowe trochę trwają – tłumaczy Katarzyna Socha.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o