Największa sieć burgerowni wchodzi do Kielc. Bobby Burger już otwarty!
24 lipca 2019
Zmiany nad kieleckim zalewem. Kończy się budowa nowej drogi rowerowej
25 lipca 2019

Wielkie inwestycje w Kielcach i reaktywacja „Exbudu”!

Cztery nowoczesne biurowce planuje wybudować przy ul. Zagnańskiej grupa MAC. W tworzącej się przemysłowej dzielnicy Kielc powstanie także Centrum Naukowo Badawcze Spinmed. To nie wszystko, bo dobrze znana kielczanom marka „Exbud” wraca do swoich świętokrzyskich korzeni.

O nowych inwestycjach poinformowano na konferencji prasowej w Targach Kielce. – Spełniamy nasze zapowiedzi z kampanii wyborczej. Było duże ciśnienie, żeby pokazać efekty naszych rozmów z inwestorami, ale biznes potrzebuje spokoju. To nie jest kwestia jednej rozmowy – mówi Danuta Papaj, wiceprezydent Kielc, która zapewniła , że władze miasta będą sukcesywnie przedstawiać kolejnych chętnych do inwestycji w Kielcach. 

Inwestycja grupy MAC

60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na 3-hektarowej działce przy ul. Zagnańskiej planuje stworzyć Grupa MAC. Na terenie znajdującym się przy nowopowstającym skrzyżowaniu ulic Witosa-Zagnańska powstaną cztery biurowce, w których zostaną zastosowane najnowsze rozwiązania miast inteligentnych tzw. „smart city”.

– Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, bo wierzymy w Kielce. Wiemy, że w tym mieście tkwi duży potencjał – mówi Grzegorz Kowalski, prezes grupy MAC.

Inwestycja skierowana jest zarówno do powstających firm, jak i dużych koncernów, które dotychczas nie mogły skorzystać z tak nowoczesnych, przestrzennych powierzchni biurowych.

To ma być jeden z najnowocześniejszych tego typu kompleksów, który zaoferuje nowoczesne powierzchnie biurowe. Realizacja inwestycji umożliwi znalezienie w Kielcach siedziby firmom z wysokim potencjałem wzrostu, firmom technologicznym oraz dla sektora BPO

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2020 rok. Koszt I etapu budowy to 60 mln zł.

Centrum Naukowo Badawcze Spinmed

To nie wszystko, bo także przy ul. Zagnańskiej powstaje Centrum Spinmed. To innowacyjna placówka, w ramach której prowadzone będą badania dotyczące wykrywania i korekcji wad postawy oraz skrzywień kręgosłupa. Centrum nawiązało także współpracę z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK, co pozwoli realizować wspólnie prace badawczo-rozwojowe.

Planowane rozpoczecie to wiosna 2020 rok. Koszt powstania centrum to kilka milionów zlotych.

Reaktywacja „Exbudu”

Doskonale znana kielczanom marka „Exbud” wraca do swoich świętokrzyskich korzeni. W maju 2019 roku spółka Exbud Konstrukcje, należąca do grupy kapitałowej Anna-Bud nabyła od firmy Skanska aktywa Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach przy ul. Peryferyjnej i Oddziału w Kolonii. Spółka, która zatrudnia ponad 680 osób będzie kontynuować i rozwijać dorobek poprzedniego właściciela w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji stalowych pod marką „Exbud”.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o