[FOTO] Rusza Budżet Obywatelski! Zobacz co zostało dzięki niemu zrobione w ostatnich latach
7 sierpnia 2019
Hot dogi na różne sposoby. Ruszył Wściekły Pies
8 sierpnia 2019

Co za atrakcje! Druga część Ogrodu Botanicznego prawie gotowa! ZOBACZ ZDJĘCIA

Kończy się budowa drugiej części Ogrodu Botanicznego. Jest duża szansa, że za kilka tygodni zwiedzający zobaczą nowe atrakcje.

Ogród Botaniczny wciąż można zwiedzać tylko w części, bowiem od strony ulicy Jagiellońskiej trwają jeszcze prace. W tym rejonie powstały już oczka wodne i podziemna trasa. Trzy ogromne zbiorniki zajmują blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Wokół oczek są już tarasy oraz trasy spacerowe. Zbiorniki są różnej głębokości od 5 cm do 150 cm. Każde z nich będzie się charakteryzowało inną roślinnością.

– Będziemy mogli podziwiać kolekcje lilii wodnych oraz pałki wodne rdest i oczeret – mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego.

Choć sezon w Ogrodzie trwa do 22 października, to istnieje szansa, że nowa część zostanie udostępniona zwiedzającym jesienią.  

– Mam nadzieję, że uda nam się udostępnić nowe atrakcje we wrześniu, jednak procedury odbiorowe trochę trwają. Wszystko zależy od tego, kiedy dostaniemy zgodę na dopuszczenie tej części do użytku. – tłumaczy Katarzyna Socha.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o