[WIZUALIZACJE] Właściciel Binkowski Resort planuje kolejną inwestycje. Ogromny ośrodek treningowy!

Wraca temat budowy kompleksu nowoczesnych boisk na starej zajezdni autobusowej na Pakoszu. Miasto rozpoczęło procedurę wydawania decyzji środowiskowej.

W 2016 kieleccy radni wyrazili zgodę na 25-letnią dzierżawę 5-hektarowej działki. Dzierżawcą jest właściciel hotelu Binkowski, który obecnie kończy budować aquapark Baseny Tropikalne. Teraz powoli przymierza się do kolejnej inwestycji.

– Czekaliśmy jak wyjaśni się kwestia planowanej obwodnicy, która mogła biec przez ten teren – mówi Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

Wszystkie boiska będą spełniać wymogi FIFA oraz UEFA. Jedno z nich ma być sztuczne i kryte specjalnym namiotem. W planach jest też budowa budynku z szatniami, kawiarnią, strefą wellness i tarasem.

– Przyjmujemy coraz więcej drużyn na obozy letnie, dlatego taka inwestycja jest bardzo ważna. W każdym sezonie przygotowawczym przebywają u nas piłkarze z Cypru, Grecji, Hiszpanii i Rosji – dodaje Bartosz Binkowski.

Z bardziej znanych drużyn, które gościły w Kielcach można wymienić chociażby AEK Ateny, AEK Larnaca oraz Rubina Kazań. 

Nie wiadomo kiedy ruszy budowa boisk. Na razie wszystko zależy od urzędu miasta, który wszczął procedurę wydawania decyzji środowiskowej. – Chcielibyśmy, żeby budowa ruszyła wiosną przyszłego roku. Wtedy jest szansa, że obiekt byłby gotowy w 2022 roku – twierdzi menadżer hotelu.

Komentarze z Facebooka