Władze miasta biorą się za centrum. Będzie analiza dot. parkingów i komunikacji miejskiej

Już we wrześniu Miejski Zarząd Dróg planuje ogłosić przetarg na wykonanie tzw. analizy ruchowej śródmieścia Kielc. Będzie to punkt wyjścia do ewentualnych zmian w centrum miasta.

Analiza zakłada m.in. opracowanie polityki parkingowej wraz ze zweryfikowaniem funkcjonowania strefy płatnego parkowania, ewentualne zmiany w kierunkach ruchu na ulicach i możliwość wprowadzenia na nie komunikacji zbiorowej.

– Jest to tak szeroki temat, że potrzebujemy kompleksowej analizy, którą wykonają eksperci od inżynierii ruchu – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Drogowcy jeszcze we wrześniu chcą ogłosić postępowanie przetargowe na wykonawcę analizy, natomiast do końca roku ma być ona gotowa.

 O zmianach komunikacyjnych w centrum miasta mówi się od dłuższego czasu. Władze miasta rozważają poszerzenie strefy płatnego parkowania. Szykuje się też podwyżka cen biletów parkingowych. Urzędnicy chcą też zwiększyć dostępność komunikacji miejskiej. Mowa tu m.in. o ulicy Kościuszki. Z kolei radni razem z przedsiębiorcami z centrum niejednokrotnie apelowali o możliwość wytyczenia nowych miejsc parkingowych.

Komentarze z Facebooka