Będzie menadżer centrum miasta. Za kilka dni ogłoszenie konkursu

Władze miasta ogłoszą konkurs na stanowisko koordynatora ds. centrum miasta. – Ma być łącznikiem między mieszkańcami, przedsiębiorcami a urzędnikami – tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Zadaniem menadżera będzie m.in. opracowanie i realizacja programu ożywienia kieleckiego centrum miasta, aktywizacja społeczno-gospodarcza, dbałość o estetykę i wizerunek śródmieścia, analiza dostępnych możliwości komunikacyjnych, szerokie konsultacje z mieszkańcami oraz bliska współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami.

– Pomysł zrodził się z obserwacji i potrzeby. Widzimy, że taka osoba jest potrzeba. Ona będzie pewnego rodzaju łącznikiem między mieszkańcami, przedsiębiorcami, ale również urzędnikami. Dzięki niej dowiemy się jakie są oczekiwania, potrzeby i co możemy wspólnie zrobić, żeby funkcjonowało śródmieście lepiej niż do tej pory – mówi Tomasz Porębski.

Władze miasta nie ukrywają, że idą za przykładem innych miast, gdzie tego typu pomysł zdał egzamin. Przykładem jest chociażby Łódź.

– Patrząc na inne miasta widać, że dało to impuls do tego, żeby dokonywać zmian na lepsze – dodaje rzecznik prezydenta Kielc.

Przypomnijmy, że Kielce miały już menadżera centrum. W 2013 roku został nim Tomasz Raczyński. Swoją funkcję pełnił jednak zaledwie przez pół roku. Przedsiębiorcy narzekali wtedy, że nie potrafił zintegrować środowiska i nie zyskał ich zaufania.

Komentarze z Facebooka