Kielecki radny chce przywrócenia przejścia dla pieszych na ul. Ogrodowej

Radny Koalicji Obywatelskiej, Karol Wilczyński złożył interpelację w sprawie przywrócenia przejścia dla pieszych na ulicy Ogrodowej w Kielcach. Ułatwiłoby to komunikację między Skwerem Szarych Szeregów a Parkiem Miejskim.

– Przywrócenie ruchu pieszego i rowerowego w przedmiotowej lokalizacji pozwoliłoby na stworzenie spójnej przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej poprzez zintegrowanie terenów zielonych znajdujących się wzdłuż ul. Ogrodowej – czytamy w treści interpelacji skierowanej do prezydenta Kielc.

Dodatkowe przejście dla pieszych ułatwiłoby komunikację między Skwerem Szarych Szeregów a Parkiem Miejskim. Przypomnijmy, że drogowcy usunęli przejście w 2007 roku, bowiem chcieli uspokoić ruch samochodów na tej ulicy.

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, a samochody często łamią tam przepisy przekraczając prędkość. Władze miasta nie mówią “nie” dla tego pomysłu.

– Nie ukrywam, że do mnie przemawia najbardziej argument poprawy bezpieczeństwa. Był u mnie mieszkaniec okolicy, który nagrał film, jak szybko samochody tam jeżdżą. Rozmawialiśmy też o braku przystanku na długim odcinku między nimi – mówi cytowany przez kielecką Gazetę Wyborczą, wiceprezydent Arkadiusz Kubiec.

Ratusz z odpowiedzą zaczeka na analizę specjalistów od organizacji ruchu i bezpieczeństwa.

Komentarze z Facebooka