Kiedy przystanki w bluszczu? Miasto zwleka z nasadzeniami
30 września 2019
Jakie są problemy Kielc? Radny Bursztein to sprawdził i ma propozycje do budżetu Kielc na 2020 rok
1 października 2019

Kielecki radny chce przywrócenia przejścia dla pieszych na ul. Ogrodowej

Radny Koalicji Obywatelskiej, Karol Wilczyński złożył interpelację w sprawie przywrócenia przejścia dla pieszych na ulicy Ogrodowej w Kielcach. Ułatwiłoby to komunikację między Skwerem Szarych Szeregów a Parkiem Miejskim.

– Przywrócenie ruchu pieszego i rowerowego w przedmiotowej lokalizacji pozwoliłoby na stworzenie spójnej przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej poprzez zintegrowanie terenów zielonych znajdujących się wzdłuż ul. Ogrodowej – czytamy w treści interpelacji skierowanej do prezydenta Kielc.

Dodatkowe przejście dla pieszych ułatwiłoby komunikację między Skwerem Szarych Szeregów a Parkiem Miejskim. Przypomnijmy, że drogowcy usunęli przejście w 2007 roku, bowiem chcieli uspokoić ruch samochodów na tej ulicy.

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, a samochody często łamią tam przepisy przekraczając prędkość. Władze miasta nie mówią „nie” dla tego pomysłu.

– Nie ukrywam, że do mnie przemawia najbardziej argument poprawy bezpieczeństwa. Był u mnie mieszkaniec okolicy, który nagrał film, jak szybko samochody tam jeżdżą. Rozmawialiśmy też o braku przystanku na długim odcinku między nimi – mówi cytowany przez kielecką Gazetę Wyborczą, wiceprezydent Arkadiusz Kubiec.

Ratusz z odpowiedzą zaczeka na analizę specjalistów od organizacji ruchu i bezpieczeństwa.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

W tym miejscu powinien być mostek łączący park i aleje Szarych szeregów.Bzdura totalna samochody nie mogą rozwijać prędkości że względu na połatany asfaltu.Druga sprawa ciągłe korki w tym miejscu bliską odległość od przejścia dla pieszych do Krakowskiej.