Drzewa tlenowe w Kielcach? Jest taki pomysł

fot. YouTube

Około 30 drzew tlenowych chce posadzić w tym roku w Kielcach Krzysztof Antoszewski z Ligi Ochrony Przyrody. W kolejnych latach ma być ich jeszcze więcej – informuje kielecka Gazeta Wyborcza.

Paulownia cotevisa – tak nazywa się odmiana drzewa tlenowego, które może pojawić się przy kieleckich ulicach. Drzewo jest wytworem inżynierii genetycznej i w ciągu 10 lat uzyskuje właściwości 100-letniej. Dlatego też świetnie sprawdza się w walce ze smogiem.

Pomysłodawcą sadzenia drzewa jest Krzysztof Antoszewski, który kupił około 30 sadzonek w Hiszpanio. Na razie jednak nie wiadomo w jakich lokalizacjach może pojawić się drzewo.

– Chcemy wprowadzić do Kielc to drzewo. Ze względu na szybki przyrost można czerpać z jego właściwości: daje tlen i cień i zabiera dwutlenek węgla – mówi Antoszewski dla kieleckiej Gazety Wyborczej.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ryszard Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Nie no Antiszewski – ekolog odkrył, że to nowe drzewo zabiera dwutlenek węgla i daje tlen i cień, tak jakby dotychczasowe drzewa w lasach dookoļa Kielc robiły akurat odwrotnie. To znaczy łykają potrzebny ludziom tlen, oddając w zamian dwutlenek węgla i żywią siė cieniem, dając w zamian światło zamiast cienia!
Ledwo skoňczyła się akcja budek dla komarożernych jeżykòw, przemija kolejna akcja stawiania uli na kieleckich dachach, które to ule mają pochaniač kielecki smog , to teraz zaczyna się kolejna šmiechu warta akcja ściągania z Hiszpanii drzew tlenowych, zmieniających smog w tlen!
Czy naprawdę tych ludzikòw-cudaków nikt nie potrafi leczyć z głupich obsesji?