Kiedy zielona fala w Kielcach? Przedłuża się procedura przetargowa

Kiedy powstanie w Kielcach Inteligentny System Transportowy, dzięki któremu ponad 60 sygnalizacji świetlnych zostanie zmodernizowane? Miejski Zarząd Dróg musiał po raz kolejny przesunąć termin rozstrzygnięcia przetargu.

Dzięki Inteligentnemu Systemowi Transportowemu na skrzyżowaniach zostanie zamontowany system kamer i czujników badający natężenie ruchu w poszczególnych częściach miasta. Do tego część skrzyżowań zostanie przebudowana, powstaną także nowe drogi rowerowe.

Wciąż jednak nie wiadomo kiedy to się stanie. Pierwotnie, oferty mieliśmy poznać pod koniec września. Następnie termin został przesunięty na 30 października, a teraz na 8 listopada.

Powodem przesunięć jest ogromna liczba pytań, która wpłynęła do MZD. Firmy zainteresowane wdrożeniem systemu wysłały ich ponad 250, co opóźniło wynik postępowania.

Firma, która wygra przetarg będzie miała około roku na zaprojektowanie systemu. Natomiast jego wdrożenie może się rozpocząć w roku 2021.

Przypomnijmy, że jest to już drugie podejście do tej inwestycji. W postępowaniu ogłoszonym w ubiegłym roku nie udało się wyłonić firmy, ponieważ wszystkie oferty okazały się droższe niż zakładali urzędnicy. Koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln złotych.

Komentarze z Facebooka