Od soboty zacznie funkcjonować przystanek przy ul. Żelaznej
5 listopada 2019
[FOTO] Kielce na przestrzeni lat. Czy miasto zmieniło się tak bardzo?
[FOTO] Kielce wczoraj Kielce dziś. Czy miasto zmieniło się tak bardzo?
6 listopada 2019

Danuta Papaj pod lupą CBA!

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenie majątkowe wiceprezydent Kielc, Danuty Papaj – informuje TVP3 Kielce.

– Informacje związane z oświadczeniami majątkowymi wiceprezydent Kielc dotarły do CBA 30 października tego roku i zostały przekazane do odpowiedniej komórki w biurze – mówi dla TVP3 Kielce Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jakie zapisy bada CBA? Chodzi prowadzenie działalności gospodarczej, z której Danuta Papaj musiała zrezygnować, kiedy obejmowała stanowisko wiceprezydenta Kielc. Pełniąc tę funkcję nie można mieć więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach handlowych. Tymczasem według zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym Danuta Papaj jest w posiadaniu 65 proc. udziałów w spółce „Bilans Wenta”. Gdyby okazało się to prawdą, zastępca prezydenta mogłaby stracić stanowisko. Sama przekonuje jednak, że to nieporozumienie.

– Nie mam żadnych udziałów w wysokości powyżej dziesięciu procent i w ogóle w żadnych spółkach prawa handlowego. Wszystkie udziały zostały zbyte – zapewnia Danuta Papaj w rozmowie z TVP3 Kielce.

To nie jedyne wątpliwości, bowiem Papaj posiada 5% udziałów w firmie Enen. Jej prezes w styczniu 2019 roku został wybrany przewodniczącym rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

– Taka współpraca może być zgodna z literą prawa. Niemniej jednak każdy będzie chciał znaleźć odpowiedź na pytanie, czy od strony etycznej nie budzi ona wątpliwości – komentuje dla TVP3 Kielce radca prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik.

Danuta Papaj twierdzi, że jej znajomości prywatne nie miały wpływu na nominację.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o