Danuta Papaj pod lupą CBA!

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenie majątkowe wiceprezydent Kielc, Danuty Papaj – informuje TVP3 Kielce.

– Informacje związane z oświadczeniami majątkowymi wiceprezydent Kielc dotarły do CBA 30 października tego roku i zostały przekazane do odpowiedniej komórki w biurze – mówi dla TVP3 Kielce Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jakie zapisy bada CBA? Chodzi prowadzenie działalności gospodarczej, z której Danuta Papaj musiała zrezygnować, kiedy obejmowała stanowisko wiceprezydenta Kielc. Pełniąc tę funkcję nie można mieć więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach handlowych. Tymczasem według zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym Danuta Papaj jest w posiadaniu 65 proc. udziałów w spółce „Bilans Wenta”. Gdyby okazało się to prawdą, zastępca prezydenta mogłaby stracić stanowisko. Sama przekonuje jednak, że to nieporozumienie.

– Nie mam żadnych udziałów w wysokości powyżej dziesięciu procent i w ogóle w żadnych spółkach prawa handlowego. Wszystkie udziały zostały zbyte – zapewnia Danuta Papaj w rozmowie z TVP3 Kielce.

To nie jedyne wątpliwości, bowiem Papaj posiada 5% udziałów w firmie Enen. Jej prezes w styczniu 2019 roku został wybrany przewodniczącym rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

– Taka współpraca może być zgodna z literą prawa. Niemniej jednak każdy będzie chciał znaleźć odpowiedź na pytanie, czy od strony etycznej nie budzi ona wątpliwości – komentuje dla TVP3 Kielce radca prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik.

Danuta Papaj twierdzi, że jej znajomości prywatne nie miały wpływu na nominację.

Komentarze z Facebooka