KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (29 listopada-01 grudnia)
29 listopada 2019
Zapraszamy na Wigilię Organizacji Pozarządowych
1 grudnia 2019

Danuta Papaj rezygnuje ze stanowiska wiceprezydenta Kielc!

– Złożyłam rezygnację do pana prezydenta. On ją przyjął – poinformowała dziś Danuta Papaj. Jednak wciąż nie wiadomo czy Bogdan Wenta nie skorzysta z możliwości ponownego zatrudnienia Danuta Papaj. Prezydenta, pomimo zapowiedzi zabrakło na konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne bada informacje związane z oświadczeniami majątkowymi wiceprezydent Kielc. 

Jakie zapisy bada CBA? Chodzi prowadzenie działalności gospodarczej, z której Danuta Papaj musiała zrezygnować, kiedy obejmowała stanowisko wiceprezydenta Kielc. Pełniąc tę funkcję nie można mieć więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach handlowych. 

Okazuje się, że Danuta Papaj, rzeczywiście była w posiadaniu udziałów w spółkach handlowych. 

– W dniu 17 lipca w oświadczeniu faktycznie posiadałam udziału w różnych spółkach, bowiem miałam pewność prawników, którzy potwierdzali, że miałam trzy miesiące czasu na ich zbycie. W tym okresie je zbyłam – mówiła na konferencji Danuta Papaj. 

W tej sytuacji Bogdan Wenta poprosił o opinie miejskich prawników. Były one niejednoznaczne, jednak Papaj zdecydowała się złożyć rezygnację. To nie oznacza, że za jakiś czas nie wróci na stanowisko wiceprezydent Kielc. Taka możliwość istnieje, choć sama zainteresowana w tym momencie nie chce odpowiedzieć jaką decyzję by podjęła, gdyby Wenta ponownie zaproponował jej pracę. 

– Na ten moment nie mam takiej propozycji i nie myślę o tym – informuje. 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o