[VIDEO i FOTO] Dworzec autobusowy będzie gotowy już w czerwcu!

Koniec remontu dworca tuż, tuż. Przebudowa idzie w bardzo dobrym tempie, a wykonawca rozpoczął już prace wykończeniowe. Wszystko wskazuje na to, że nowy dworzec będzie gotowy w czerwcu, ale pierwsze autobusy wyjadą z niego w pierwszych dniach sierpnia.

Prace są prowadzone zarówno wewnątrz i jak na zewnątrz budynku.

– Aura nam sprzyja i to widać przy zewnętrznych pracach. Zaczęliśmy już sadzić te rośliny, które są w stanie przeżyć okres zimowy. Wykonaliśmy już nawadnianie na skarpach i sporo nawierzchni dookoła dworca. Jest też podłączone centralne ogrzewanie i zrobione oświetlenie w środku obiektu. Obecnie dopracowujemy szczegóły z projektantami na temat niepowtarzalnych sufitów klastrowych. Odtwarzamy je w podobnej koncepcji jak były wcześniej. Będą plastry miody z nowoczesnym oświetleniem. W ciągu maksymalnie dwóch miesięcy będzie to zrobione. Zaczęły się już prace wykończeniowe – mówi Grzegorz Tomporowski, dyrektor budowy.

Zarząd Transportu Miejskiego, który będzie zarządzał budynkiem już przygotowuje się do odbioru inwestycji.

– Opracowywane są już regulaminy korzystania z dworca. Wykonawca ma czas do 20 czerwca, ale to nie będzie tak, że dzień później pojawią tu pojazdy. Potrzebujemy miesiąca na procedurę odbiorową. Planujemy, że w pierwszych dniach sierpnia wyjadą pierwsze autobusy – wyjaśnia Barbara Damian, dyrektor ZTM.

Remont kieleckiego dworca PKS wykonuje firma Budimex, a koszt tej inwestycji to prawie 69 mln zł.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agata Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agata
Gość
Agata

A kiedy pora na dworzec PKP to wizytówka miasta a wyglada bardzo obskórnie, tunel pod dworcem też