Przeczytaj także
Władze Kielc planują powołanie Artura Wijaty, obecnie p.o. dyrektora KCK, na stanowisko dyrektora tej instytucji kultury, bez ogłoszenia konkursu. – Rozpoczęliśmy procedurę zasięgnięcia opinii związków zawodowych, stowarzyszeń zajmujących się kulturą. Procedura jest zgodna z prawem – informuje Agata Wojda, prezydent Kielc.
Agata Wojda przyznała, że uruchomiono procedurę, która „przygotowuje do możliwości powołania pana Artura Wijaty na dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury”. Zaznaczyła jednocześnie, że cały proces jest na wczesnym etapie.
– Gdy zakończymy tę procedurę, to będziemy decydować (w sprawie powołania – dop.red.) – powiedziała prezydent Kielc – Wygląda to tak, że jeśli chcemy dokonać powołania, to musimy zasięgnąć opinii, między innymi związków zawodowych, stowarzyszeń zajmujących się kulturą. Procedura jest zgodna z prawem i myślę, że nie powinna budzić żadnych kontrowersji – dodała.
Zapytaliśmy prezydent Kielc, dlaczego miasto dąży do powołania Artura Wijaty, a nie organizacji konkursu, gdzie przystąpić do niego mogliby również inni chętni?
– Pamiętajmy o tym, że pan Artur Wijata jest wieloletnim pracownikiem Kieleckiego Centrum Kultury. Bardzo doświadczonym, który przeszedł przez różne szczeble zaangażowania w KCK. Od wielu miesięcy pełni obowiązki dyrektora w tej instytucji i to dyrektora, który nie ma zastępcy. W tym czasie działania jednostki charakteryzują się wysokim profesjonalizmem i sprawnością w zakresie organizacji przedsięwzięć. To także duża dynamika, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych, realizację różnego rodzaju projektów artystycznych i infrastrukturalnych- powiedziała.
Zaznaczyła, że ratusz bardzo dobrze ocenia dotychczasową współpracę z Arturem Wijatą.








