Przeczytaj także
Xavier Dziekoński jest jedynym piłkarzem Korony Kielce, który znalazł się w gronie zawodników wyróżnionych za występy w kończącym się sezonie PKO BP Ekstraklasy. 22-latek walczy o tytuł bramkarza sezonu.
Xavier Dziekoński zagrał we wszystkich dotychczasowych, 32 meczach. Zachował w nich osiem czystych kont. Jest drugim bramkarzem pod względem obronionych strzałów.
W poniedziałek, ekstraklasowa kapituła, w skład, której wszedł również nasz redakcyjny kolega – Damian Wysocki, wytypowała po pięciu zawodników z każdej formacji, którzy powalczą o zwycięstwo. Xavier Dziekoński o miano bramkarza sezonu rywalizuje z Ivanem Brkiciem z Motoru Lublin, Jasminem Buriciem z Zagłębia Lubin, Bartoszem Mrozkiem z Lecha Poznań i Rafałem Strączkiem z GKS-u Katowice.
W drugiej turze członkowie kapituły będą głosować na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej z kategorii. Zdobywców nagród poznamy w trakcie wielkiej Gali Ekstraklasy tradycyjnie kończącej sezon. Transmisja rozpocznie się w poniedziałek, 25 maja o godzinie 20:30 na antenach CANAL+. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostaną również: Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca oraz Numer Sezonu wybrany wspólnie z Totalizatorem Sportowym.
LISTA NOMINOWANYCH
Bramkarze:
- Brkić Ivan – Motor Lublin
- Burić Jasmin – KGHM Zagłębie Lubin
- Dziekoński Xavier – Korona Kielce
- Mrozek Bartosz – Lech Poznań
- Strączek Rafał – GKS Katowice
Obrońcy:
- Janicki Rafał – Górnik Zabrze
- Jędrych Arkadiusz – GKS Katowice
- Kamiński Marcin – Wisła Płock
- Mońka Wojciech – Lech Poznań
- Wójcik Oskar – Cracovia
Pomocnicy:
- Gholizadeh Ali – Lech Poznań
- Hellebrand Patrik – Górnik Zabrze
- Imaz Jesus – Jagiellonia Białystok
- Kozubal Antoni – Lech Poznań
- Nowak Bartosz – GKS Katowice
Napastnicy:
- Bobcek Tomas – Lechia Gdańsk
- Braut-Brunes Jonatan – Raków Częstochowa
- Czubak Karol – Motor Lublin
- Ishak Mikael – Lech Poznań
- Pululu Afimico – Jagiellonia Białystok
Trener sezonu:
- Frederiksen Niels – Lech Poznań
- Gasparik Michal – Górnik Zabrze
- Górak Rafał – GKS Katowice
- Papszun Marek – Raków Częstochowa / Legia Warszawa
- Siemieniec Adrian – Jagiellonia Białystok







