Industria Kielce trafiła do drugiego koszyka przed piątkowym losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Najważniejsze handballowe rozgrywki w Europie zostały rozszerzone do 24 drużyn. Mistrz Polski z Kielc trafił do drugiego koszyka. W fazie grupowej na pewno nie trafi na francuskie Montpellier i Paris-Saint Germain, niemieckie Fuechse Berlin i Melsungen, a także węgierski OTP Bank Pick-Szeged.
Drużyny zostaną rozdzielone do sześciu czterozespołowych grup. Drużyny z krajów, które mają po dwóch reprezentantów nie mogą trafić do tej samej drabinki. Dla przykładu: jeśli Industria Kielce znajdzie się w grupie A,B,C, to Orlen Wisła Płock będzie grała w D,E,F. Inaczej wygląda sytuacja z państwami, które mają trzy kluby. W tych podziałach mogą znaleźć się dwie ekipy z Niemiec, Francji lub Danii.
Z pierwszej fazy grupowej awansują po dwie drużyny. Przegrani będą grać w Lidze Europejskiej.
Ekipy z grup A-C stworzą grupę I, a te z grup D-F grupę II. Zabiorą z sobą punkty z pierwszej fazy. Następnie czeka ich osiem spotkań, po których po cztery najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinału. Zespoły z piątych miejsc zagrają w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek o godz. 11 w Wiedniu.
KOSZYK 1
Aalborg Handbold (Dania)
Barcelona (Hiszpania)
HBC Nantes (Francja)
SC Magdeburg (Niemcy)
One Veszprem HC (Węgry)
Sporting Lizbona (Portugalia)
KOSZYK 2
Montpellier Handball (Francja)
Paris Saint-Germain (Francja)
Fuchse Berlin (Niemcy)
MT Melsungen (Niemcy)
OTP Bank–Pick Szeged (Węgry)
Industria Kielce (Polska)
KOSZYK 3
HC Zagrzeb (Chorwacja)
GOG (Dania)
Kolstad Handball (Norwegia)
Orlen Wisła Płock (Polska)
FC Porto (Portugalia)
CS Dinamo Bukareszt (Rumunia)
KOSZYK 4
SAH Aarhus (Dania)
HC Vardar 1961 (Macedonia Północna)
RK Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)
RK Partizan AdmiralBet Belgrad (Serbia)
HC Kriens-Luzern (Szwajcaria)
IFK Kristianstad (Szwecja)







