Mateusz Błaszak, reprezentujący Świętokrzyskie Cycling Team został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas.
18-latek notuje bardzo udany sezon. Dwa tygodnie potwierdził wysoką dyspozycję, wygrywając klasyfikację punktową VeloBank Ślęża Tour Dolny Śląsk.
W czwartek w Raszągu zdobył brąz mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, co jest jednym z jego największych sukcesów w karierze. Musiał uznać wyższość tylko Maksymiliana Matyasika i Mikołaja Legiecia, a zatem zawodników, którzy na co dzień ścigają się głównie w zagranicznych imprezach reprezentując odpowiednio Soudal Quick-Step i Cannibal B Victorious.
Zawodnik Świętokrzyskie Cycling Team czuł niedosyt na mecie. – Wiem, że moi rywale są na bardzo wysokim poziomie, ścigają się za granicą, jeżdżą w zagranicznych zespołach, ale miałem ambicję by zdobyć złoto. Wystartowałem trochę za mocno, ale jak sprawdzałem wyniki, to chyba każdy ruszał nieco za szybko. Trasa była ciężka, ciepło z minuty na minutę dawało się we znaki, nawet zaczynało mi się kręcić w głowie, ale dałem z siebie wszystko aż do końca i mimo wszystko jestem zadowolony – powiedział na mecie Mateusz Błaszak.
Drugi z zawodników Świętokrzyskie Cycling Team – Igor Ziehm zajął 15. miejsce.
W piątek młodzi kolarze będą rywalizować w wyścigu ze startu wspólnego w Lubawie.








