Przeczytaj także
Łukasz Jabłoński, dotychczasowy prokurent w spółce Korona S.A. może zostać nowym prezesem klubu. Kandydaturę poparła rada nadzorcza, a w czwartek został oficjalnie przedstawiony prezydentowi Kielc i radnym. Warunkiem objęcia funkcji, jest nabycie przez Jabłońskiego jednego procenta akcji spółki.
W poniedziałek, 11 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Korona S.A., w trakcie którego dokonano pozytywnej oceny dotychczasowej pracy Łukasza Jabłońskiego, prokurenta w spółce Korona S.A. Został on również pozytywnie zaopiniowany jako kandydat na prezesa zarządu – poinformowały w komunikacie władze miasta.
W czwartek z informacją zapoznał się prezydent oraz przewodniczącymi klubów Rady Miasta. Dyskutowana była również możliwość sprzedaży 1% akcji Korona S.A. panu Łukaszowi Jabłońskiego jako opcji managerskiej.
– Przedstawiciele Rady Miasta wyrazili wstępną przychylność do tej propozycji. W tym celu konieczne będzie skierowanie projektu uchwały na sesję Rady Miasta – napisano
W przypadku dopełnieniu procedury związanej ze sprzedażą akcji, Rada Nadzorcza powoła pana Łukasza Jabłońskiego na funkcję prezesa.
Finalizacja procedury wyboru może nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Najbliższa sesja odbędzie się 21 stycznia.




![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-750x500.jpg)

![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-360x180.jpg)
