Przeczytaj także
Wydłużenie czasu pracy do godziny 20, przyjmowanie mieszkańców także w sobotę oraz uruchomienie dodatkowych stanowisk obsługi m.in. takie propozycję usprawnienia funkcjonowania wydziału komunikacji w kieleckim Urzędzie Miasta zgłasza przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański (Bezpartyjni i Niezależni).
Kamil Suchański zaznacza, że każdego dnia otrzymuje wiele zgłoszeń i skarg skarg od kielczan, którzy zwracają uwagę na pracę wydziału komunikacji urzędu miasta. Skierował w tej sprawie interpelacja do prezydenta Kielc.
– Uruchomione ostatnio dwa dodatkowe stanowiska nie rozwiązały problemu. Potrzebne są pilne i zdecydowane działania mające na celu zlikwidowanie skandalicznych kolejek w Wydziale Komunikacji. Dostępne terminy w rejestracji internetowej wyczerpują się codziennie w ciągu kilku minut od ich uruchomienia, a umówienie wizyty telefonicznie jest dla większości interesantów niemożliwe – mówi Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce.
Jak mówi, mieszkańcy nie mogą tracić swojego cennego czasu na bezproduktywną próbę umówienia się na wizytę w celu załatwienia urzędowej, technicznej sprawy.
– Obowiązkiem władz miasta jest rozwiązanie tego problemu, zwłaszcza iż Wydział Komunikacji jako komórka będąca na pierwszej linii frontu obsługi mieszkańców powinien stanowić wizytówkę Urzędu. Dziś, niestety, organizacyjny chaos rodzi frustrację wśród kielczan i stawia w kłopotliwej sytuacji urzędników „zza okienka”, którzy, choć nie ponoszą odpowiedzialności za ten stan rzeczy, często wysłuchują „szczerych” opinii na temat funkcjonowania Wydziału – mówi Suchański.
Zestaw propozycji
Kamil Suchański zaproponował propozycję jak usprawnić pracę wydziału komunikacji. Wśród nich są: wydłużenie czasu pracy wydziału komunikacji do godziny 20.00, umożliwienie mieszkańcom załatwiania spraw w wydziale także w soboty, uruchomienie dodatkowych stanowisk obsługi w urzędzie miasta przy Rynku oraz na ulicy Strycharskiej lub Szymanowskiego. Kamil Suchański proponuje także tymczasowo przesunąć do obsługi interesantów urzędników z mniej obciążonych pracą wydziałów urzędu miasta, a w ostateczności zatrudnienie nowych osób.
„Brak konkretnych i szybkich działań jest dla mnie całkowicie niezrozumiały. Prezydent Bogdan Wenta wielokrotnie mówi o potrzebach finansowych miasta Kielce, a przecież sprawniejsza i szybsza obsługa interesantów to również dodatkowe środki z wnoszonych opłat przez mieszkańców, które nie tylko pozwolą pokryć koszty wynikające z zatrudnienia dwóch nowych osób, ale także zasilą budżet miasta Kielce” – podkreśla w interpelacji przewodniczący.