Przeczytaj także
Przygotowaliśmy dla Was weekendowy kalendarz wydarzeń w Kielcach. Na chętnych czekają m.in. koncert braci Waglewskich w Kieleckim Centrum Kultury czy początek 28. edycji plebiscytu „O Dziką Różę”.
Kino Fenomen
W kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zobaczymy w ten weekend takie filmy jak „Oto my” oraz „Każdy ma swoje lato”.
Szczegółowy repertuar TUTAJ
Kino Moskwa
Również w drugim kieleckim kinie Moskwa czeka na nas wiele ciekawych propozycji. Zobaczymy takie dzieła jak m.in. „Co w duszy gra”, „Raz, jeszcze raz” oraz „Oto My”.
Szczegółowy repertuar TUTAJ
Nowe wystawy w Muzeum Historii Kielc
Piątek, 12 marca, godz. 18
W Muzeum Historii Kielc zostaną otwarte dwie nowe wystawy czasowe: „Meteoryty ze zbiorów Krzysztofa Sochy – Sala dla Kolekcjonera” oraz „Podarunki. Depozyty. Odkrycia”. Z powodu zaleceń sanitarnych wernisaż odbędzie się online. Marcin Kolasa i Krzysztof Socha zaproszą na zwiedzanie wystaw czasowych na muzealnym Facebooku. Natomiast w niedzielę o godz. 12 Krzysztof Socha opowie o swojej kolekcji meteorytów w ramach spotkania online. Odbędzie się ono również na muzealnym Facebooku.
Szczegóły wydarzeń TUTAJ i TUTAJ
Barwy romantyzmu
Piątek, 12 marca, godz. 19
W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach zaplanowano koncert „Barwy romantyzmu”. Wystąpią: Róża Walczak – altówka oraz orkiestra symfoniczna FŚ pod batutą Jacka Rogali. Usłyszymy m.in. kompozycje Liszta i Wagnera. Bilety: 25-30 zł.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Giełda kolekcjonerska w WDK-u
Sobota, 13 marca, godz. 7.30-13
Stowarzyszenie Kielecki Klub Kolekcjonera zaprasza na giełdę kolekcjonerską, która odbędzie się na placu i terenach przylegających do Wojewódzkiego Domu Kultury. Wydarzenie jest bezpłatne zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.
Zaczyna się plebiscyt „O Dziką Różę”
Sobota, 13 marca, godz. 19
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” za sezon 2019/2020. Z powodu pandemii koronawirusa nie mógł się on odbyć w pierwotnym terminie. Jako pierwszy spektakl widzowie będą mogli obejrzeć „Hańbę”, inspirowaną powieścią J. M. Coetze’ego (reż. Maciej Podstawny). Bilety na poszczególne spektakle możemy rezerwować w dniu ich prezentacji od godz. 12, tylko telefonicznie pod numerami: 41 344 75 00 oraz 512 945 191.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Bracia Waglewscy zagrają w Kielcach
Sobota, 13 marca, godz. 19
Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi grupa Fisz Emade Tworzywo. Zespół ma na swoim koncie takie przeboje jak Pył, Telefon czy Dwa Ognie. Poza tymi utworami, usłyszymy także kompozycje z nadchodzącej płyty formacji „Ballady i protesty”. Bilety kosztują: od 75 do 120 zł.
O szczegółach wydarzenia przeczytacie w naszym tekście TUTAJ
Turystyczny kominek online
Sobota, 13 marca, godz. 19.30
Pałacyk Tomasza Zielińskiego w Kielcach zaprasza na koncert online „Turystyczny Kominek czyli wspólne śpiewanie online”. Wystąpią Kasia i Krzysztof Żesławscy oraz Wołosatki. Wstęp darmowy. Transmisja z wydarzenia odbędzie na facebookowym profilu Pałacyku.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Zaszyfrowana historia budynku
Niedziela, 14 marca, godz. 11
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na rodzinną interaktywną zabawę na swojej ekspozycji. Będziemy musieli rozwiązać zagadkę pojawienia się w placówce tajemniczej postaci. Wstęp na wydarzenie w cenie biletu. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna miejsc pod nr 41 343 37 06.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Artyści spod strzechy
Niedziela, 14 marca, godz. 12
Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na spotkanie online z cyklu „Artyści spod strzechy”. Bohaterem odcinka będzie Józef Firmanty. Za pomocą pędzla i farby opowiadał o tym co było mu najbliższe. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTubie oraz na Facebooku Muzeum Narodowego w Kielcach.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Opowiedzą o początkach
Od niedzieli 14 marca do 14 kwietnia
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zostanie otwarta wystawa „Teatr Stefana Karskiego. Początki”. Ekspozycja powstała z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Na wystawie poznamy najtrudniejsze, pionierskie lata działalności placówki. Wernisaż o godz. 16.30. Wystawę w WDK-u będzie można oglądać do 14 kwietnia.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ