Kielecki skatepark po dużej rozbudowie! Już można korzystać [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielecki skatepark po dużej rozbudowie! Już można korzystać [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także

zdjęcia: Urząd Miasta Kielce

Oficjalnie od czwartku fani ekstremalnych sportów mogą korzystać z rozbudowanego skateparku przy Kadzielni. Inwestycja pozwoliła nie tylko zmodernizować istniejące już elementy, ale także stworzyć szereg nowych. Takich jak na przykład funbox z poręczą, spin z wallem lub rollin. Koszt robót to blisko 3 miliony złotych, zaś prace zakończyły się pod koniec marca.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2021 roku podpisano umowę z wykonawcą robót, czyli firmą TECHRAMPS z Krakowa, która od lat zajmuje się budową i projektowaniem profesjonalnych skateparków. Inwestycja miała zakończyć się jeszcze w grudniu zeszłego roku, ale miasto zgodziło się na przedłużenie umowy do 30 marca. To dlatego, że na placu znaleziono wcześniej niezinwentaryzowane obiekty.

Rozbudowa istniejącego skateparku przy Kadzielni objęła między innymi wyprofilowane przeszkody z płyty żelbetowej, które są przystosowane do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Inwestycja jest również zaprojektowana na zasadzie naczyń połączonych, aby umożliwić płynne, dynamiczne przejazdy.

Modernizacji doczekały się również już istniejące elementy, a całość uzupełnił Skatepark Kids, czyli miejsce przystosowane dla potrzeb dzieci. Zadbano też o szereg nowych elementów, jak na przykład funbox z poręczą, wallride, bowl otwarty, spin z wallem, jumpbox, czy też quarter pipe. Trzeba także wspomnieć o oświetleniu terenu i montażu stacji naprawczej do rowerów, ławkach, koszach na śmieci, stojakach na rowery, czy też tablicach z regulaminem.

Koszt robót to prawie 3 miliony złotych. Rozbudowa związana jest z inwestycją o nazwie „Skatepark i Pumptrack (tor rowerowy, deskorolkowy, hulajnogowy i rolkowy) – Aktywna Strefa przy Kadzielni i w Parku Baranowskim”. To jeden ze zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego na który głosowano w 2020 roku.

– Włączyliśmy w cały ten projekt wszystkie grupy, które jeżdżą na skateparku czyli hulajnogi, deskorolki, wrotki i BMX-y. To było duże przedsięwzięcie – mówił na czwartkowym otwarciu Tomasz Cieślik, wnioskodawca projektu. – Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji panu radnemu Michałowi Braunowi, całemu Urzędowi Miasta, panom prezydentom. Uważam, że na przykładzie tego obiektu widać jak idea Budżetu Obywatelskiego jest potrzebna.

Przeczytaj także