Przeczytaj także
Kapela Kazimierza Marcinka z Kolbuszowej zdobyła I miejsce w Festiwalu „Etnotygiel”. Nagrodę, ufundowaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA S.A., o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych, wręczyła dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury Agata Klimczak-Kołakowska wraz z jury.
Drugie miejsce i Nagrodę Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Jarubasa w wysokości 1,5 tysiąca złotych otrzymał Zespół Ludowy „Żeromszczyzna” z Kielc, a trzecie miejsce i Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik, w wysokości 1 tysiąca złotych przekazano Zespołowi Pieśni i Tańca ze Strawczynka. Ponadto jury postanowiło przyznać dwa pozaregulaminowe wyróżnienia dyrekcji Kieleckiego Centrum Kultury dla Kapeli „Rosiejowienie” ze Skalbmierza oraz dla „Gędziego Chóru” z Kapkazów.
Przed finałem swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali kucharze z restauracji Da Vinci w Podzamczu pod Chęcinami, przygotowując barszcz z pokrzywy i perliczkę. Natomiast po uroczystości wręczenia nagród odbyły się warsztaty muzyczne dla laureatów z zespołem Tęgie Chłopy.
źródło: kck.com.pl




![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-750x500.jpg)



















![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-360x180.jpg)
