Przeczytaj także
Burmistrz Radoszyc oraz dwie inne osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach. Sprawa dotyczy podejrzeń o przestępstwa korupcyjne oraz przekraczanie uprawnień funkcjonariuszy publicznych.
Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, przekazał, że to kolejna odsłona śledztwa, które rozpoczęło się w kwietniu 2024 roku.
Prokurator przedstawił Michałowi P., burmistrzowi, sześć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej związanych z pełnieniem funkcji publicznej oraz zarzut przywłaszczenia autorstwa utworu. Burmistrz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Michała P. na trzy miesiące, a sąd przychylił się do wniosku z warunkowym aresztem, który może być uchylony po wpłaceniu 25 tys. zł poręczenia.
W tej sprawie zarzuty usłyszały także dwie inne osoby: dyrektor przychodni podległej Urzędowi Miasta i Gminy w Radoszycach oraz kierownik Centrum Usług Wspólnych (CUW). Postawiono mu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, a kierownikowi CUW – zarzut przekroczenia uprawnień oraz ujawnienia poufnych informacji.
Obie osoby nie przyznały się do winy i złożyły wyjaśnienia. Wobec nich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe, dozór policyjny, zawieszenie w czynnościach służbowych oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.
Śledztwo, obejmujące przestępstwa korupcyjne i nadużycia w ramach działalności samorządu, prowadzone jest od kwietnia 2024 r. Wtedy również zatrzymano trzy osoby, wśród nich był zastępca burmistrza oraz dwaj przedsiębiorcy z nim współpracujący.




![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-750x500.jpg)

![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-360x180.jpg)
