Fundacja Gramy z Tobą, organizator ZAZ Manufaktura Pietraszki we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia zrealizowała swój pierwszy projekt społeczny pt. „ Wybieraj odpowiedzialnie”. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat działalności Zakładów Aktywności Zawodowej. Projekt zakłada również promowanie wizerunku osoby niepełnosprawnej w pracy.
„Chcielibyśmy, aby spot zachęcił społeczność lokalną do pogłębienia wiedzy i zainspirował do wsparcia świętokrzyskiej ekonomii społecznej. Nasi podopieczni wkładają ogrom serca w swoją pracę, warto o tym mówić i to pokazywać” – mówi ks. prof. Witold Janocha – Kierownik Zakładu.
„To jak traktujemy osoby z niepełnosprawnością jest w pewnym sensie miarą naszego człowieczeństwa. Jestem dumna, że Samorząd Województwa wspierał powstanie ZAZ w Pietraszkach. Mam nadzieję, że w Świętokrzyskim będzie co raz więcej takich miejsc.” dodaje Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego.
W spocie filmowym aktorami są pracownicy ZAZ Manufaktura Pietraszki. Od razu widać, że to co robią, sprawia im ogromną radość i satysfakcję.
Dopełnieniem jest gościnny udział kieleckiego aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego – Wojciecha Niemczyka .
Za realizację spotu odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Sztuka Łączenia, któremu przewodniczy Aleksandra Niemczyk – „Od początku wiedzieliśmy, że zaangażowanie się w ten projekt jest ważne i dobre. To dla nas zaszczyt wspierać takie miejsce jak Zakład Aktywności Zawodowej”- mówi.
Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2022 roku.
Premiera spotu odbędzie się 6 czerwca na fanpage`ach:
https://www.facebook.com/manufakturapietraszki
https://www.facebook.com/GramyzToba
https://www.instagram.com/fundacja_gramy_z_toba/
oraz na stronie www.gramyztoba.pl.
Fundacja Gramy z Tobą powstała w 2016. Od roku 2020 jest organizatorem Zakładu Aktywności Zawodowej „Manufaktura Pietraszki” na kieleckim Białogonie. Ich misją jest aktywizacja zawodowa oraz rehabilitacja społeczna i lecznicza osób z niepełnosprawnościami. Dla podopiecznych praca
w zakładzie aktywności zawodowej jest często pierwszym krokiem i szansą do samodzielnego, satysfakcjonującego życia. Daje poczucie wartości i sensu, umożliwia rozwój i samorealizację, jest formą terapii i rehabilitacji społeczno-zawodowej.