KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co robić w najbliższy weekend (18-19 stycznia)

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co robić w najbliższy weekend (18-19 stycznia)

Sprawdź co będzie się działo w Kielcach w najbliższy weekend! Przegląd najważniejszych wydarzeń od 18 do 19 stycznia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOBOTA

Drugie Urodziny FlySky Kielce!
18.01.2020, godz. 10.00
Park Rozrywki FlySky
FlySky obchodzi swoje drugie urodziny!

Snowboardowe szkolenia dla początkująych w każdy weekend!
Adboard – szkoła deski latem i zimą i Studencka Sekcja Snowboardowa AWF Warszawa
18.01.2020, godz. 10.00
Podczas 10 godzin szkolenia zaznajomimy Cię z zasadami korzystania ze stoków, nauczymy bezpiecznego reagowania na szybki kontakt z podłożem;) korzystać z wyciągów narciarskich, a przede wszystkim jazdy! Bezpiecznej jazdy na snowboardzie podstawowymi technikami tj: ześlizg prosty, ześlizg w skos stoku, pojedynczych skrętów backside i frontside, łączenia skrętów w skręt ślizgowy.

Sobota z planszówkami
Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Kielcach
18.01.2020, godz. 10.00
Już niebawem rodzinne i nie tylko planszówkowanie.

Darmowe warsztaty – przysiad od podstaw
X-RAY Siłownia & Fitness Kielce
18.01.2020, godz. 10.00
Zapraszamy na darmowe warsztaty jednego z podstawowych ćwiczeń siłowych jakim jest PRZYSIAD.
Warsztaty są dedykowane dla osób chcących nauczyć się przysiadu od podstaw bądź pogłębić posiadaną już wiedzę.

Turniej specjalny Hearthstone
Klubokawiarnia Quest
18.01.2020, godz. 12.00
Na tym wydarzeniu, oprócz standardowego turnieju, pojawi się kilka dodatkowych atrakcji takich jak imprezowy quiz czy też konkurs na najlepszą kartę 🙂 Będzie można zgarnąć bonus pieniężny za określone zadania, takie jak: lethal z największej ilości pkt życia (np. 22 -> 0) czy też wyeliminowanie poszczególnych graczy. Zobaczycie także wizualne akcenty w sali z kompami 😀 Wejście free, zapraszamy wszystkich !
Wymagania: 3 talie różnych klas
System: double elimination (do 2 przegranych meczy)
Wpisowe: 0 zł

Sobotnie warsztaty familijne w ECN – styczeń 2020
Energetyczne Centrum
Nauki
18.01.2020, godz. 13.00
Smak i zapach cebuli znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

Spotkanie z Antonim Myśliwcem na wystawie „Tajemnice cerkwi”
Muzeum Historii Kielc
18.01.2020, godz. 17.00
Zapraszamy na spotkanie na wystawie „Tajemnice cerkwi”. Autor wystawy – fotograf Antoni Myśliwiec opowie o historii zdjęć cerkwi z ulicy Bodzentyńskiej oraz niezwykłej pasji, jaką jest fotografia. Rozmowę z autorem poprowadzi Krzysztof Myśliński

Korona Handball Kielce vs MKS Karkonosze Jelenia Góra
Korona Handball
18.01.2020, godz. 17.00
W trakcie meczu zbieramy pieniążki na leczenie Hani Terleckiej. Będzie można zakupić również cegiełki w cenie 5 zł, które uprawniają do udziału w konkursie w przerwie meczu. Zachęcamy do udziału w zbiórce‼
https://www.siepomaga.pl/walka-hani

BEZPŁATNA Szkoła Hip Hopu
Szkoła TAŃCA w Polsce
18.01.2020, godz. 17.00
Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do nas na bezpłatnej sesji choreograficznej Hip Hop! Przyprowadź swoich przyjaciół, do zobaczenia!

Maksym Rzemiński – charytatywny koncert fortepianowy
Dom Środowisk Twórczych i inne osoby (2)
18.01.2020, godz. 18.00
Zapraszamy na koncert fortepianowy Makyma Rzemińskiego, podczas którego będziemy zbierać środki na leczenie 1,5 rocznej Hani Terleckiej. Wstęp na koncert po wrzuceniu dowolnego datku do puszki.

Kielce // Pod Dachami Paryża – Grand Orkiestra z Odessy
agencjabrussa.pl
18.01.2020, godz. 18.00
Paryż… Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem.

SDM – Stare Dobre Małżeństwo
TOP MEDIA Kielce Bartłomiej Chrobot i Agencja Artystyczna Pop – Art
18.01.2020, godz. 18.00
Stare Dobre Małżeństwo to ponad 30 lat obecności na scenie i utwory, które należą do klasyki polskiej muzyki. To także, a może przede wszystkim, tysiące wiernych fanów, którzy pokochali poezję śpiewaną w wydaniu SDM – teksty m.in. Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza z muzyką Krzysztofa Myszkowskiego.

NIEDZIELA

PEGAZowa Giełda Płytowa
Antykwariat Księgarsko-Muzyczny Pegaz
19.01.2020, godz. 10.00
Niech w nowym 2020 roku płyty winylowe kręcą się na talerzach gramofonów wszystkich miłośników muzyki niczym diabelski młyn! Chcąc Wam w tym pomóc i do tego się przyczynić organizujemy pierwszą tegoroczną giełdę płyt i wydawnictw muzycznych.

Spacer historyczny „Dzielnica przydworcowa”
Muzeum Historii Kielc
19.01.2020, godz. 11.00
Zapraszamy na spacer historyczny zatytułowany „Dzielnica przydworcowa” po ulicach Wspólnej, Równej i Złotej, który poprowadzi Krzysztof Myśliński. Zbiórka o godz. 11 na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Sienkiewicza.

Warsztaty graficzne dla dzieci – płócienne woreczki
INNA BAJKA Klubokawiarnia familijna
19.01.2020, godz. 11.00
Serdecznie zapraszamy na warsztaty z grafiki dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Dzieci z niewielką pomocą rodziców lub samodzielnie będą wykonywać grafiki na miękkich podkładach, w których ryją bezpiecznymi narzędziami, następnie wykonane prace odbijamy za pomocą prasy drukarskiej na płóciennych woreczkach, które mogą być prezentem lub służyć na różne „przydasie”:) .

Słodkie Warsztaty – Robimy Magnesy dla Dziadków i Zajadamy Gofry
Lodosfera Manufaktura Lodów
19.01.2020, godz. 11.30
Serdecznie Zapraszamy na Słodkie Warsztaty z okazji dnia Babci i Dziadka w Lodosferze dla dzieci w wIeku od 3 lat.

Spotkanie: „Ludwikówka” – ostatnia polska szabla bojowa
Muzeum Historii Kielc
19.01.2020, godz. 12.00
Zapraszamy na spotkanie poświęcone produkowanej przed wybuchem II wojny światowej w kieleckiej Hucie „Ludwików” szabli wz. 34. Omówiona zostanie historia jej powstania, budowa i parametry bojowo-techniczne oraz fakty i mity narosłe wokół szabli – symbolu walk we wrześniu 1939 r. W spotkaniu weźmie udział fascynat szabel i trener w Klubie Szermierka Kielce – Cezary Mieleniewski, który przybliży wszystkim zainteresowanym problematykę dziejów i budowy szabli oraz zasady fechtunku wojskowego.

Strach // wykład J. Gałkowski
Muzeum Narodowe w Kielcach
19.01.2020, godz. 12.00
Dlaczego ptaki nie bały się Misia Uszatka, który zastępował Stracha na wróble? Dlaczego sztuki plastyczne doskonale nadają się do ukazywania jednej z najbardziej ludzkich emocji jaką jest strach? Na przykładzie niektórych dzieł z wystawy oraz innych dodatkowych pokażemy jak budować odczucie lęku i grozy w sztukach plastycznych.

Spektakl dla dzieci do lat 105-ciu
Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury
19.01.2020, godz. 12.00
Chyba nie sposób wymienić wszystkie tytuły bajek i wierszy Jana Brzechwy i nie sposób nie znać choć jednego z nich. Te najbardziej i te trochę mniej znane stały się dla nas kanwą do stworzenia spektaklu i przypomnienia niezwykłej twórczości jednego z najbardziej znanych autorów literatury dziecięcej. Choć lekka formuła bajki przeważnie adresowana jest do dzieci, to idąca w ślad za nią mądrość i przesłanie niejednokrotnie mogą stać się drogowskazem w życiu każdego z nas. Zatem zapraszamy do spędzenia z nami niedzielnego popołudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Janek Woźniak w Kielcach!
Milonga Abrazo. Tango w Kielcach
19.01.2020, godz. 14.00
Jesteśmy z nimi – z Wami! – związani od początków kieleckiej historii tanga, a tym samym w pewien sposób zakorzenieni poprzez wspomnienia, wspólne lekcje, milongi, wydarzenia, sentyment poczucia „początku” i wspólnego tworzenia.

Valses de Vienne – Walce Wiedeńskie • Kielce • 19.01.2020
Kielce – koncerty, spektakle teatralne, kabarety i imprezy
19.01.2020, godz. 16.00
Wybitny zespół wirtuozów tworzący orkiestrę i wspaniały balet uzupełniający koncerty klasycznymi walcami powstał w Budapeszcie w połowie ubiegłego wieku. Jego historia jest ściśle związana z działalnością Narodowego Zespołu RAJKO, którego szkoła muzyczna i baletowa należą do ścisłej czołówki europejskiej. Z tej znamienitej szkoły artyści po edukacji najczęściej trafiają do najlepszych orkiestr i baletów z całego świata, gdzie odnoszą duże sukcesy, ciesząc się niesłabnącą opinią „prawdziwych artystów”.

Leśne Ludki Family dla Hani – Salwa &Lass zapraszają!
Lass zmienia
19.01.2020, godz. 16.00
Kochani spotkajmy się na wspólnym treningu na którym będziemy zbierać pieniążki dla Hani…Każda
złotówka się liczy 💪Salwa&Lass zapraszają!

PoKąśliwe reminiscencje – Krzysztof Piasecki
Dom Środowisk Twórczych i inne osoby (4)
19.01.2020, godz. 17.00
W ramach PoKąśliwych reminiscencji może w końcu to Krzysztof Piasecki przekona nas, że białe jest białe, a czarne jest czarne?

Dla Jacka Janiszewskiego (koncert charytatywny)

www.facebook.com/events/2192593114176424/

19.01.2020, godz. 17.15

Wybitny śpiewak operowy, znany m. in. z udziału w Tryptyku Świętokrzyskim, Jacek Janiszewski, zmaga się z okrutną chorobą, która nie tylko uniemożliwia mu śpiewanie, ale zwyczajnie utrudnia życie. Potrzebne są pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację. W trakcie koncertu będą zbierane datki na ten cel. Zapraszają na kolędowanie: Chór Kameralny Fermata, Katarzyna Lisowska, Agnieszka Majcher.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o