Przeczytaj także
Przygotowaliśmy dla Was weekendowy kalendarz wydarzeń w Kielcach i w regionie. Na chętnych czekają m.in. nowe wystawy w kieleckich placówkach kultury oraz możliwość nocnej jazdy na nartach oraz snowboardzie.
Kino Fenomen
W najbliższy weekend wiele ciekawych propozycji filmowych czeka na Was w kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Obejrzymy filmy „Tylko zwierzęta nie błądzą”, „Szarlatan” czy „Sekret bogini fortuny” w ramach Filmowego Klubu Seniora (niedziela, godz. 13.30). Kino Fenomen przygotowało również atrakcję dla najmłodszych. Nasze pociechy w niedzielę o godz. 11 będą mogły obejrzeć film „Gordon i Paddy”.
Szczegółowy repertuar kina Fenomen można znajdziecie TUTAJ
Kino Moskwa
Ciekawe propozycje dla kinomanów przygotowało również kino Moskwa w Kielcach. Będziemy mogli obejrzeć takie filmy jak m.in. „Tajemniczy ogród”, „Palm Springs” oraz „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.
Szczegółowy repertuar kina Moskwa można znajdziecie TUTAJ
Bajki niczyje
Piątek, 26 lutego, godz. 18
W Wojewódzkim Domu Kultury zostanie otwarta nowa „Galeria u Strasza”. Jej kustoszem będzie Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach. W nowej galerii jako pierwsza zostanie pokazana wystawa fotografii Jolanty Rycerskiej „Bajki niczyje”.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Tryumf i upadek domu pana mego
Piątek, 26 lutego, godz. 18
W Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”, mieszczącej się w Kieleckim Centrum Kultury, będziemy mogli zobaczyć nową wystawę „Tryumf i upadek domu pana mego”. Przygotował ją, pochodzący z Wolbromia, artysta Tomasz Kulka.
Więcej szczegółów o wydarzeniu przeczytacie w naszym artykule TUTAJ
Gorczyca i przyjaciele
Piątek, 26 lutego, godz. 18
W Domu Kultury Zameczek w Kielcach odbędzie się koncert Gorczyca i Przyjaciele. Wystąpią basista Łukasz Gorczyca, pianista Krzysztof Brzeziński oraz gość specjalny Pancho Campos, jeden z najbardziej cenionych meksykańskich perkusistów. Wstęp z bezpłatnymi zaproszeniami. Koncert będzie można obejrzeć także na profilu „Zameczku” na YouTubie.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Wieczór z klasyką
Piątek, 26 lutego, godz. 19
Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach zaprasza na „Wieczór z klasyką”. Wystąpią: skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz oraz orkiestra symfoniczna FŚ pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Usłyszymy kompozycje Haydna oraz Beethovena. Bilety: 25 i 30 zł.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Nocna jazda na stoku
Piątek, 26 lutego, Sobota, 27 lutego, od godz. 20
W piątek na stokach na kieleckim Stadionie oraz w Krajnie, a w sobotę na Telegrafie i również w Krajnie będziemy mogli pojeździć na nartach albo snowboardzie do późnego wieczora. Bilety będą dostępne w specjalnych cenach.
Szczegóły wydarzeń TUTAJ TUTAJ TUTAJ
Klątwa rodziny Kennedych
Sobota, 27 lutego, godz. 19
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na premierę sztuki „Klątwa rodziny Kennedych”. Spektakl przygotowali dramatopisarka Jolanta Janiczak i reżyser Wiktor Rubin. W czasie przedstawienia poznamy mroczną historię rodziny Kennedych. Nie ma już biletów na weekendowe pokazy „Klątwy rodziny Kennedych”. Spektakl będzie prezentowany na scenie tymczasowej Teatru Żeromskiego w WDK od środy 3 do niedzieli 7 marca.
Więcej szczegółów o wydarzeniu przeczytacie w naszym artykule TUTAJ
Portret z nosorożcem
Od niedzieli, od 28 lutego
W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach będziemy mogli obejrzeć wystawę „Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem”. Ekspozycja powstała w ramach obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. W czasie zwiedzania wystawy przeniesiemy się do świata filozofii, literatury i teatru.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Kieleckie instytucje kultury zaplanowały także w ten weekend wydarzenia online.
O początkach Kielc
Piątek, 26 lutego, godz. 18
Muzeum Historii Kielc zaprasza na swój facebookowy profil na wydarzenie pod tytułem „Kieleckie curriculum vitae”. W jego ramach poznamy historię Kielc. W trakcie pierwszego spotkania posłuchamy jak Krzysztof Myśliński opowiada o początkach stolicy regionu świętokrzyskiego.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
Czas mierzony szwajcarskim zegarem
Niedziela, 28 lutego, godz. 12
Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na podcast w ramach, którego poznamy jak dwa ostatnie lata życia spędził w Szwajcarii Henryk Sienkiewicz. Historię przybliży Łukasz Wojtczak, kierownik oddziału Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Podcast będzie dostępny na kanale YouTube oraz na Facebooku placówki.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ
W samo południe
Niedziela, 28 lutego, godz. 12
Spotkanie online kończące wystawę „Czesław Łagowski. Malarstwo. Grafika. Ceramika” zaplanowało Muzeum Historii Kielc. W jego trakcie artysta opowie o swojej twórczości ceramicznej oraz stworzeniu i późniejszej działalności pracowni ceramicznej w kieleckim Plastyku.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ