Piekarnia R. Dobrowolski – Dziedzictwo Mistrzów Piekarstwa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Piekarnia R. Dobrowolski – Dziedzictwo Mistrzów Piekarstwa

Przeczytaj także

Piekarnia R. Dobrowolski to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc, które od ponad 78 lat łączy tradycję z najwyższą jakością. To jedyna piekarnia w mieście, którą prowadzi trzecie pokolenie Mistrzów Piekarstwa, bazując na przepisach i wiedzy przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Rozpoczęta w 1946 roku historia to przykład, jak pasja i szacunek do rzemiosła mogą stworzyć coś ponadczasowego.

Filozofia piekarni opiera się na naturalności i zdrowiu. Pieczywo wytwarzane jest bez polepszaczy, konserwantów, sztucznych barwników czy spulchniaczy. – Od ponad 78 lat bazujemy na sprawdzonej recepturze naszego dziadka Edwarda Stasińskiego. Tradycyjny chleb wyrabiany jest ręcznie i wypiekany w piecu ceramicznym, a proces wielofazowego fermentowania na kwasie sprawia, że produkt zyskuje nie tylko unikalny smak, ale również właściwości prozdrowotne – mówi Halina Dobrowolska, współwłaścicielka piekarni.

– Nasz chleb to bogactwo składników odżywczych, takich jak żelazo, magnez, cynk czy witaminy z grupy B. Dzięki obecności kwasu mlekowego, pieczywo reguluje pracę przewodu pokarmowego, zapobiega zaparciom i wspiera rozwój bakterii probiotycznych – podkreśla Halina Dobrowolska. Co więcej, kwas foliowy obecny w chlebie naturalnie przeciwdziała miażdżycy, będąc cennym składnikiem w codziennej diecie.

Punkty R.Dobrowolski:
– Kielce, ul. Zagnańska 9
– Kielce, ul. Nowy Świat 11
– Kielce, ul. ks. bpa M. Jaworskiego 28
– Kielce, ul. Wojewódzka 4
– Kielce, ul. Karczówkowska 12
– Kielce, ul. Źródłowa 20
– Kielce, ul. Zagórska 45
– Kielce, ul. Seminaryjska (Miejski Plac Targowy)

Piekarnia R. Dobrowolski to miejsce, które wyróżnia się na tle innych dzięki swojej niezmiennej formule i dbałości o detale. Tradycja piekarstwa, przekazywana z pokolenia na pokolenie, sprawia, że każdy bochenek pieczywa jest wyjątkowy. To smak, który od lat łączy mieszkańców Kielc i pokazuje, że rzemiosło ma wciąż ogromną wartość w erze masowej produkcji.

Przeczytaj także