Sky Trust rośnie! Kolejny etap budowy 17-kondygancyjnego wieżowca w Kielcach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Sky Trust rośnie! Kolejny etap budowy 17-kondygancyjnego wieżowca w Kielcach

Przeczytaj także

Trwają prace przy pierwszym z trzech 17 – kondygnacyjnych budynków, które staną się na rogu ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności, obok „Exbudu”. Za całe przedsięwzięcie odpowiada spółka Trust Investment. 

Z punktu widzenia rozmiarów będzie to druga największa inwestycja w Kielcach, ustępująca tylko Galerii Echo. Będą to też jedne z najwyższych budynków w stolicy regionu świętokrzyskiego. Dzięki nim, ta część miasta zupełnie zmieni swoje oblicze. Projekt opiera się na formule mixed-used – łączy w sobie funkcję mieszkalną, biurową i usługową.

124 lokali mieszkalnych i 34 usługowych w pierwszym wieżowcu

Prace nad jednym z 17 – kondygnacyjnych budynków wchodzą w zaawansowany etap. – Pracujemy obecnie nad płytą garażową. Rosną ściany przy tej płycie, więc w okolicach września i października powinniśmy rozpocząć prace nad budową pierwszej kondygnacji. Wtedy gołym okiem będziemy widzieć, że budynek zaczyna rosnąć – informuje Patryk Barucha, prezes Trust Investment.

dalsza część artykułu pod zdjęciami

51 procent miejsca w wieżowcu zajmą lokale usługowe i biurowe, natomiast 49 procent – mieszkania. Na parterze zostaną ulokowane usługi i handel, kolejne piętra zajmą wysokiej klasy powierzchnie biurowe, natomiast od piątego piętra – wspomniane mieszkania. Przewidziane są również osobne wejścia do biur oraz części mieszkalnej.

Do tej pory sprzedało się ponad 50% powierzchni użytkowej omawianego obiektu. Mowa tutaj więc zarówno o lokalach mieszkalnych, czy też usługowych. – Mamy już kilka umów podpisanych z najemcami, natomiast jeszcze nie mogę mówić oficjalnie kto się wprowadzi do lokali, ponieważ obowiązuje mnie umowa o poufności. Generalnie chcemy, żeby to była przestrzeń zarówno do pracy, jak i do codziennego życia. Rozmawiamy też z dwoma najemcami ogólnopolskimi o znaczeniu ogólnopolskim  – dodaje Patryk Barucha.

Aktualnie dostępne są mieszkania o powierzchni od 35 do 85 m2, gdzie cena za metr kwadratowy zaczyna się od 10000 zł. – Cena wynika przede wszystkim z doskonałem lokalizacji oraz jakości wykonania budynku. Klienci oczekują tego od nas, a to wartościowy produkt na lata. Pamiętajmy, że osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania w tym miejscu mogą liczyć na wzrost jego wartości, bowiem jest to miejsce, które wciąż będzie się rozwijać komunikacyjnie oraz gospodarczo – mówi prezes Trust Investment.

Lokale użytkowe charakteryzują się powierzchnią od 60 do 190 m2. Tutaj cena za metr kwadratowy zaczyna się od 8100 zł. Zakończenie budowy planowane jest na 2025 rok.  – Mamy już kilka umów podpisanych z najemcami, natomiast jeszcze nie mogę mówić oficjalnie kto się wprowadzi do lokali, ponieważ obowiązuje mnie umowa o poufności. Generalnie chcemy, żeby to była przestrzeń zarówno do pracy, jak i do codziennego życia. Rozmawiamy też z dwoma najemcami ogólnopolskimi o znaczeniu ogólnopolskim.  

Wnętrza nawiązujące do światowych stolic mody

Co istotne, dyrektorami artystycznymi omawianej inwestycji został duet uznanych projektantów mody Paprocki & Brzozowski. Dzięki temu każdy z budynków będzie się charakteryzował odrębnym klimatem. Ponadto wieżowce mają nawiązywać właśnie do świata mody, nosząc nazwy Pret a porter, Atelier oraz Couture. W przypadku tego pierwszego obiektu ruszyła już sprzedaż mieszkań.

Przyznają przy tym, że praca na taką skalę jest dla nich nowym i jednocześnie pożądanym wyzwaniem. – Nie projektowaliśmy do tej pory części wspólnych – lobby, recepcji, korytarzy. To niesamowicie ciekawe i inspirujące i poszerza horyzonty. Szczególnie jak widzimy już gotowe renderingi, które pokazują nam 1:1 nasz pomysł. Mamy na swoim koncie kilka mieszkań i musimy przyznać, że łapiemy coraz większego bakcyla w tej dziedzinie projektowania – dodaje duet Paprocki & Brzozowski.

Czym różni się proces projektowania przestrzeni od projektów odzieży? Dyrektorzy artystyczni podkreślają, że w pierwszym przypadku występuje zdecydowanie więcej ograniczeń. – Pojawiają się tematy z którymi nie mamy do czynienia na co dzień – jak prawo budowlane, drogi ewakuacyjne czy przepisy pożarowe. Oczywiście musimy pamiętać, że wnętrze musi być przede wszystkim funkcjonalne, nie tylko piękne i gustowne. Myśląc o projektach staramy się mieć w głowie najdrobniejsze szczegóły, które składają się na całość. Projektując ubranie myślimy o nim jak o trójwymiarowej rzeźbie, która musi być atrakcyjna z każdej strony i wygodna – podsumowują.

Przeczytaj także