Przeczytaj także
– Od hucznego otwarcia w czerwcu stadion stoi pusty i zamknięty. W ostatnią niedzielę odbył się co prawda mecz piłkarzy Politechniki Świętokrzyskiej, ale i tak chętne osoby nie mogły wejść na trybuny. A przecież mowa o obiekcie współfinansowanym z publicznych pieniędzy – napisał do nas jeden z naszych czytelników.
Przypomnijmy, że 28 czerwca Politechnika Świętokrzyska oficjalnie otworzyła nowoczesny stadion, wyposażony między innymi w boisko piłkarskie, 400 – metrową lekkoatletyczną bieżnię, czy też rzutnie do pchnięcia kulą, młotem, dyskiem i oszczepem. Prace budowlane trwały przez prawie dwa lata, a koszt inwestycji wyniósł ponad 18 milionów złotych. Część pieniędzy udało się uzyskać z dofinansowania pochodzącego od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W początkowych planach zakładano, że stadion będzie dostępny dla wszystkich.
– Zgodnie z zapowiedziami obiekt miał być otwarty dla wszystkich mieszkańców. I nawet nie mówię tu o boisku piłkarskim, ale o samej bieżni, która dla wielu kieleckich biegaczy mogłaby stanowić fajną alternatywę dla stadionu przy ul. Drogosza. Tym bardziej, że stadion PŚk posiada sztuczne oświetlenie. No ale jest zamknięty, nie można, nie da się – tłumaczy czytelnik.
Zapytaliśmy o tę kwestię Stanisława Hojdę, dyrektora Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.
– Stadion jest otwarty na pewnych zasadach. Podmioty takie jak KKP Korona korzystają z niego od mniej więcej dwóch tygodni. Natomiast nic nie wskazuje na to, że obiekt będzie dostępny dla wszystkich. Uczelnia nie chce, aby stadion uległ dewastacji. Wszystkie kwestie zostaną zawarte w tworzonym właśnie regulaminie, który lada dzień zostanie upubliczniony – twierdzi dyrektor.
Zaznacza jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone, ponieważ cały czas trwają rozmowy z władzami Politechniki Świętokrzyskiej. – Jesteśmy w trakcie rozmów z władzami uczelni. Zasady funkcjonowania stadionu będzie regulować zarządzenie rektora, gdzie znajdzie się wspomniany regulamin – dodaje Stanisław Hojda.
Z obiektu mogą korzystać studenci. W przyszłości stadion posłuży także do organizacji różnych imprez, na które będą zapraszani mieszkańcy Kielc.