[ZDJĘCIA, WIDEO] Zniknęły łóżka i sprzęt medyczny z kieleckiego szpitala tymczasowego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[ZDJĘCIA, WIDEO] Zniknęły łóżka i sprzęt medyczny z kieleckiego szpitala tymczasowego

Z otwartej pierwszej części szpitala tymczasowego w Targach Kielce zniknął sprzęt medyczny i łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. O sprawie poinformował nas czytelnik.

Przypomnijmy, że pierwsza część szpitala tymczasowego w Targach Kielce została uroczyście otwarta w zeszły piątek 4 grudnia. Inwestycja kosztowała około 10 milionów złotych. W pierwszym etapie w szpitalu tymczasowym przygotowano 150 łóżek. Placówka na razie ma nie być wykorzystywana.

W czwartkowe przedpołudnie próbowaliśmy ustalić, co stało się ze sprzętem i łóżkami ze szpitala tymczasowego w kieleckich Targach. Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który jest podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie szpitala tymczasowego odesłał nas do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. To on zlecał budowę placówki. Nie udało się nam uzyskać odpowiedzi, co stało się w szpitalu tymczasowym. Zostaliśmy poproszeni o zadanie pytań droga mailową. Czekamy na odpowiedź.

AKTUALIZACJA:

W drugiej połowie dnia dostaliśmy w końcu odpowiedź na nasze pytania od Urzędu Wojewódzkiego. Zobaczcie jak tłumaczy brak łóżek i sprzętu w szpitalu tymczasowym Wojewoda Świętokrzyski – CZYTAJ WIĘCEJ