Fornalczyk show. Jego gol zapewnił bezpośredni awans na Euro - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Fornalczyk show. Jego gol zapewnił bezpośredni awans na Euro

Mariusz Fornalczyk z Korony Kielce zaliczył kolejny dobry mecz w młodzieżowej reprezentacji Polski. We wtorek, w ostatniej kolejce eliminacji Euro 2025, zdobył gola na 3:3 w spotkaniu z Niemcami w Łodzi. Taki wynik dał „biało-czerwonym” bezpośrednią promocję na turniej.

Podopieczni Adama Majewskiego przegrywali po trafieniu Nicolo Tresoldi. Wyrównał Dominik Marczuk, ale przed przerwą dwa gole zdobyli goście, a konkternie Paul Wanner i Bright Arrey-Mbi. Po zmianie stron szybko wyrównał Jakub Kałuziński, a w 59. minucie gola na 3:3 zdobył Mariusz Fornalczyk.

Skrzydłowy Korony przeprowadził brawurową akcję lewą stroną. Minął rywala, ściął na dużej prędkości do środka, wpadł w pole karne i  przymierzył po długim rogu.

Taki wynik dał Polakom bezpośredni awans na młodzieżowe Euro, które w przyszłym roku obędzie się na Słowacji. Podopieczni Adama Majewskiego znaleźli się w gronie trzech najlepszych zespołów eliminacji z drugich miejsc.