Furmanek ze srebrem, Młodawska z brązem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Furmanek ze srebrem, Młodawska z brązem

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w rzucie młotem podczas jubileuszowej, setnej edycji krajowego czempionatu. Podczas zawodów w Bydgoszczy przez chwilę prowadziła. Po brąz w konkursie trójskoku sięgnęła Karolina Młodawska.

Po trzech kolejkach Katarzyna Furmanek była czwarta. W czwartej próbie osiągnęła swój najlepszy wynik tego dnia, a więc 69,92 m. W tym momencie wyprzedziła o 3 cm Anitę Włodarczyk z AZS-AWF Katowice. Rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska zdołała odpowiedzieć. Kilka minut później zapewniła sobie zwycięstwo rzutem na 72,06 m. Szóste miejsce z rezultatem 63,17 m zajęła druga z zawodniczek KKL-u – Marika Kaczmarek.

Dla Katarzyny Furmanek to czwarty medal mistrzostw Polski, pierwszy srebrny. W dorobku ma jeszcze złoto i dwa brązy.

W Bydgoszczy do bariery 14 m w trójskoku chciała zbliżyć się Karolina Młodawska. Konkurs nie układał się po jej myśli. W czwartej próbie skoczyła 13,35 m, co dało jej trzecie miejsce. Wyprzedziły ją Adrianna Laskowska z AZS Poznań (13,74 m) i Agnieszka Bednarek z AZS Łódź (13,45).

Dla Karoliny Młodawskiej to 15-sty medal mistrzostw Polski, biorąc pod uwagę stadion i halę. W piątek powalczy w konkursie skoku w dal.

W piątek z bardzo dobrej strony pokazały się juniorki KKL-u w konkursie skoku o tyczce. Natalia Biskupska i Zofia Jastrząb pokonały wysokość 4,00 m, co dało im odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Słabiej wypadł Nikodem Pochopień. Młodzieżowiec osiągnął 4,55 m, co przełożyło się na piąte miejsce, na którym uplasowało się pięciu innych tyczkarzy. Karol Białogoński, junior młodszy KKL-u, nie pokonał tej wysokości.

Utalentowana juniorka KKL-u – Oliwia Bełczew w biegu na 1500 m spełniła rolę „zająca”. Poprowadziła pierwszy kilometr w czas 2:45.00, po czym zeszła z bieżni. Jakub Łakomiec zajął 15. miejsce w eliminacjach 800 m.

źródło: la.kielce.com.pl