Korona przegrała ostatni sparing przed startem ligi - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Korona przegrała ostatni sparing przed startem ligi

W ostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:3. Pojedynek był toczony w trzech 45-minutowych tercjach.

Spotkanie miało charakter zamknięty. Oba kluby podały jednak wyjściowe składy. Niespodzianką w zestawieniu „Żółto-Czerwonych” była obecność Radosława Sewerysia u boku Miłosza Trojaka na środku obrony. W drugiej linii od pierwszych minut zaczął pozyskany kilka dni temu Portugalczyk Pedro Nuno.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części na pewno doszło w kieleckim zespole do zmian. W 77. minucie gola dla gospodarzy zdobył Michael Ameyaw. Tuż przed końcem trafienie samobójcze zaliczył Marcel Pięczek. W trzeciej odsłonie wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Fabian Piasecki.

Był to piaty sparing Korony w letnim okresie przygotowawczym. We wcześniejszych pokonała Ruch Chorzów 4:1 i Górnika Łęczna 6:1, zremisowała z Motorem Lublin 1:1 oraz przegrała z Radomiakiem Radom 0:3.

–Na wnioski przyjdzie czas po analizie. Na pewno było dużo dobrych momentów. Dopóki trzymaliśmy nasze zadania i realizowaliśmy je – powiedzmy – ekipą docelową, to było bardzo dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje. Wiadomo, wynik idzie w świat. Zostały podjęte jakieś dziwne decyzje. Nie ma się nad czym pochylać. Było sporo dobrych rzeczy. Straciliśmy gole i z tego trzeba wyciągnąć wnioski. Przed nami mecze mistrzowskie. Musimy wyklarować to, co chcemy grać – powiedział Kamil Kuzera, trener kieleckiego zespołu.

– Wynik nie do końca odzwierciedla to co działo się na boisku. Mieliśmy swoje sytuacje, a nawet zdobyliśmy bramkę, która moim zdaniem powinna zostać uznana, ponieważ nie było spalonego. Na pewno jest jeszcze nad czym pracować. Mamy tydzień do startu ligi. Przyłożymy się i jak najlepiej przygotujemy się do pierwszego meczu – powiedział Piotr Malarczyk, kapitan „Żółto-Czerwonych”.

Korona rozpocznie nowy sezon w następną sobotę od wyjazdowego meczu z Pogonią Szczecin.

Piast Gliwice – Korona Kielce 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Bramki: Ameyaw 77’, Pięczek 90’ (s), Piasecki (k)

Piast (wyjściowy): Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Drapiński – Dziczek, Tomasiewicz – Ameyaw, Chrapek, Kądzior – Felix

Korona (wyjściowy): Dziekoński – Zwoźny, Trojak, Seweryś, Pięczek – Błanik, Hofmeister, Nuno, Strzeboński, Fornalczyk – Dalmau