Korona przegrała z Radomiakiem. Testowała zawodnika - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Korona przegrała z Radomiakiem. Testowała zawodnika

W środowym, zamkniętym sparingu Korona Kielce przegrała z Radomiakiem Radom 0:3. W „żółto-czerwonym” zespole zagrał testowany zawodnik, jednak jego personalia nie zostały upublicznione. Udało nam się ustalić, że był nić 24-letni stoper Rakowa Częstochowa Adrian Gryszkiewicz.

Spotkanie rozegrane w ośrodku Radomiaka miało charakter zamknięty na prośbę sztabu szkoleniowego gospodarzy.

Korona opublikowała jednak swoje składy, a w mediach społecznościowych informowała o przebiegu rywalizacji.

Radomiak objął prowadzenie w 17. minucie. Na listę strzelców wpisał się Rafał Wolski. Dziesięć minut później było już 2:0 po trafieniu Jana Grzesika. W tym momencie Kamil Kuzera przeprowadził podwójną zmianę. Boisko opuścili Igor Kośmicki i Jakub Konstantyn. Zastąpili ich Radosław Seweryś i Jakub Kowalski. Tuż przed przerwą do siatki trafił Miłosz Trojak, ale gol nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się faulu kapitana kieleckiego zespołu.

Na drugą część Kamil Kuzera desygnował do gry inną „jedenastkę”. W tym gronie znalazł się testowany Adrian Gryszkiewicz. W 64. minucie Radomiak gola na 3:0 zdobył Dominik Sokół.

– Wynik w pełni oddaje to, co się działo. Radomiak zagrał tym, co najlepsze. My wciąż sprawdzamy. Jak najszybciej musimy szukać stabilizacji tej drużyny. Dzisiaj chcieliśmy, ale co z tego. Wciąż nam brakuje. Musimy pracować dalej i czekać na ruchy transferowe. W następnym meczu będziemy już szukać stabilizacji jakościowej – powiedział Kamil Kuzera, trener kieleckiego zespołu.

Korona rozegra kolejny mecz kontrolny w najbliższą sobotę. W Kielcach podejmie Ruch Chorzów.

Radomiak Radom – Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Wolski 17’, Grzesik 27’, Sokół 64’

Korona (I połowa): Dziekoński – Zwoźny, Trojak, Kośmicki, Matuszewski – Trejo, Sewerzyński, Strzeboński, Konstantyn – Bąk, Szykawka

Korona (II połowa): Mamla – Turek, Malarczyk, zawodnik testowany, Pięczek – Błanik, Hofmeister, Chojecki (71’ Czepielik), Nagamatsu, Fornalczyk – Dalmau