Odsłonięto Galerię Sław Industrii Kielce. To dopiero początek - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Odsłonięto Galerię Sław Industrii Kielce. To dopiero początek

Przeczytaj także

Galerią Sław Industrii Kielce odsłonięto w sobotę w Hali Legionów. Znajdują się w niej odciski dłoni najwybitniejszych zawodników w historii kieleckiego klubu.

Galeria sław kieleckiego klubu jest nowym elementem otwartego kilka miesięcy temu Muzeum Historii Klubu. W sobotę odsłonięto tablice pamiątkowe z odciskami dłoni 20 byłych zawodników kieleckiej drużyny.

„Wszyscy ci zawodnicy to żywa legenda naszego klubu. Tylko dbanie o tradycję i szanowanie historii pozwala budować stabilną i bezpieczną przyszłość klubu, na którym nam wszystkim tak bardzo zależy” – powiedziała prezes klubu Magdalena Szczukiewicz.

Marek Smolarczyk zawodnikiem kieleckiej drużyny był przez osiem lat (1971-78), a w sezonie 1982-83 trenerem zespołu ze stolicy regionu świętokrzyskiego.

– Bardzo fajny sposób docenienia ludzi, którzy dołożyli swoją cegiełkę do rozwoju tego klubu. Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się wśród nich. To dla mnie wspaniała pamiątka na stare lata –  powiedział Marek Smolarczyk.

W galerii znalazł się także odcisk dłoni byłego reprezentanta Polski Tomasza Rosińskiego. Popularny „Rosa” barwy drużyny z Kielc reprezentował przez 11 lat (2005-15).

– Cieszę się, że doceniono moją osobę. Spędziłem tutaj wspaniałe lata i mam z tego okresu mnóstwo wspomnień. To miłe, że klub pamięta o swoich byłych zawodnikach – podkreślił Tomasz Rosiński.

W galerii sław nie mogło oczywiście zabraknąć Krzysztofa Lijewskiego, II trenera kieleckiej drużyny. Popularny „Lijek” jako zawodnik w 2016 z klubem ze stolicy świętokrzyskiego wygrał Ligę Mistrzów.

– Jako zawodnik grałem w tym klubie przez dziewięć lat, dlatego to dla mnie wyjątkowa chwila. Cieszę się, że klub pamięta o mnie i innych zawodnikach, którzy tworzyli historię klubu – powiedział Krzysztof Lijewski.

W kieleckiej galerii sław znalazły się także odciski dłoni Rafała Bernackiego, Karola Bieleckiego, Ivana Cupica, Piotra Grabarczyka, Mariusza Jurasika, Michała Jureckiego, Aleksandra Litowskiego, Jarosława Sieczki, Pawła Sieczki, Bogusława Stańczaka, Sławomira Szmala, Stefana Tatarka, Grzegorza Tkaczyka, Andrzeja Tłuczyńskiego, Zbigniewa Tłuczyńskiego, Radosława Wasiaka i Jacka Wołowca.

W kolejnym etapie zostaną zaprezentowane tablice pamiątkowe z odciskami dłoni pięciu zawodników z obecnej drużyny: Alexa Dujshebaeva, Tomasza Gębali, Igora Karacica, Arkadiusza Moryty i Dylana Nahiego.

Przeczytaj także