[PARYŻ 2024] Czwórka z Industrii Kielce w fazie pucharowej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[PARYŻ 2024] Czwórka z Industrii Kielce w fazie pucharowej

Czterech zawodników Industrii Kielce zagra w fazie pucharowej turnieju olimpijskiego w Paryżu. W niedzielę awans do ćwierćfinału przypieczętowały Francja i Hiszpania.

Gospodarze zaliczyli słaby początek zmagań. Po porażkach z Danią i Norwegią wywalczyli remis z Egiptem. Następnie ograli najsłabszą w grupie B Argentynę, ale do zapewnienia najlepszej ósemki potrzebowali co najmniej punktu w meczu z Węgrami. Obrońcy trofeum znów grali nerwowo, popełniali błędy. „Madziarzy” byli ambitni. Jeszcze kilkanaście minut przed końcem nawet prowadzili. W kluczowych momentach „Trójkolorowi” pokazali klasę i zwyciężyli 24:20. Dylan Nahi z powodu drobnego urazu uda oglądał mecz z wysokości trybun. Ma wrócić na środowy ćwierćfinał z Niemcami, którzy wygrali grupę A po pokonaniu Słowenii.

Na zakończenie zmagań grupowych doszło do bezpośredniego meczu o awans między Hiszpanią a Chorwacją. Oba zespoły przystąpiły do rywalizacji mając po cztery punkty na koncie. Pierwsi mieli szansę na 3. miejsce. Zespół Jordiego Ribery zaliczył mocny początek. Pierwsza połowa przebiegała pod jego dyktando. Po 30 minutach prowadził 20:15. Ostatniego gola, niemal równo z syreną, w świetnym stylu rzucił Alex Dujszebajew.

W drugiej części zespół z Bałkanów zaczął odrabiać straty i złapał bezpośredni kontakt. Hiszpania imponowała jednak grą w obronie. Kontrolowała wynik. Chorwaci nie rezygnowali, tuż przed końcem doszli ją na jedną bramkę. Ostatnia minuta przyniosła ogrom emocji. Szesnaście sekund przed końcem był remis 31:31, ale ostatnie słowo należało do Aleixa Gomeza. Daniel Dujszebajew rzucił trzy bramki, Alex dwie, a Jorge Maqueda jedną. Sandro Mestrić, który oglądał cały turniej z trybun, może myśleć o powrocie do Kielc.

Dzięki tej wygranej Hiszpania zagra o półfinał z Egiptem. Faza pucharowa rozpocznie się w środę.