[PARYŻ 2024] Dobry początek Hiszpanów z Kielc. Dania pokazała moc - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[PARYŻ 2024] Dobry początek Hiszpanów z Kielc. Dania pokazała moc

W sobotę na igrzyskach olimpijskich w Paryżu ruszył turniej piłki ręcznej mężczyzn. Na start, w pojedynku głównych kandydatów do złota, Dania rozbiła Francję 37:29.

Zmagania w hali South Paris Arena 6 rozpoczęły się od starcia Hiszpanii ze Słowenią. Kadra Urosa Zormana prowadziła po pierwszej połowie 11:8, ale w drugiej części karty rozdawali brązowi medaliści poprzednich igrzysk. Świetnie w bramce spisywał się Gonzalo Perez de Vargas, któremu znacząco pomagała obrona. Hiszpania wygrała 25:22, mając końcówkę pod swoją kontrolą. Bardzo dobry występ zaliczył Daniel Dujszebajew, który zdobył pięć bramek i do tego dołożył znakomitą pracę w defensywie. Na boisku spędził blisko 47 minut. Dwa trafienia i cztery asysty dołożył jego starszy brat Alex. Jorge Maqueda zanotował trzy gole i dwa kluczowe podania.

W innym spotkaniu grupy A, po niezwykłych emocjach, Chorwacja pokonała Japonię 30:29. Zespół z Azji prowadził po pierwszej części pięcioma golami, ale faworyci zdołali wygrać rzutem na taśmę. Sandro Mestrić oglądał „męczarnie” swoich kolegów z wysokości trybun.

Z turniejem olimpijskim w świetnym stylu przywitał się Andreas Wolff. Były już bramkarz Industrii Kielce odbił 13 piłek przeciwko Szwecji, a jego Niemcy wygrały 30:27.

W grupie B na start doszło do starcia aktualnych mistrzów olimpijskich i Europy, czyli Francuzów z trzykrotnymi mistrzami świata, a więc Duńczykami. Gospodarze zaczęli wybornie i szybko zyskali prowadzenie 9:4. W kolejnych minutach Skandynawowie zaczęli bronić bardzo wysoko i to oni przejęli inicjatywę. W bramce mogli liczyć na Niklasa Landina, a w ataku na skuteczny duet Gidsel-Pytlick. Obaj rozgrywający rzucili po 11 bramek. Dania pokazała moc i wygrał 37:29. Dylan Nahi spędził na boisku kilka minut.

Druga kolejka turnieju olimpijskiego odbędzie się w poniedziałek.