Pierwsi reprezentanci wrócili do Kielc. Industria rozpocznie granie wcześniej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Pierwsi reprezentanci wrócili do Kielc. Industria rozpocznie granie wcześniej

Przeczytaj także

Industria Kielce trenuje już w szerszym składzie. Na miejscu do drugiej części sezonu przygotowuje się 14 zawodników. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przystąpią do grania wcześniej niż planowano.

„Żółto-biało-niebiescy” zaczęli zimowe przygotowania w sześcioosobowym składzie. Po kilku dniach grupę uzupełnili Arciom Karaliok i Bekir Cordalija, którzy na początku roku przebywali na zgrupowaniach swoich zespołów narodowych, dlatego dostali nieco więcej odpoczynku.

W poniedziałek do drużyny dołączyło czterech reprezentantów Polski: Piotr Jarosiewicz, Piotr Jędraszczyk, Michał Olejniczak i Arkadiusz Moryto. „Biało-czerwoni” odpadli z EURO 2026 po fazie grupowej, po przegraniu trzech meczów.

Do klubu wrócili również Słoweńcy Aleks Vlah i Klemen Ferlin, którzy nie pojechali na turniej ze względu na kontuzje. Obaj pracują indywidualnie. Szybciej na boisko powinien wrócić doświadczony bramkarz, który miał problem z pachwiną. Środkowy rozgrywający leczy uraz mięśnia dwugłowego uda. Powinien być w stu procentach gotowy na pierwsze spotkania Ligi Mistrzów w 2026 toku z Telekomem Veszprem w Kielcach (19 lutego).

Na EURO przebywa czterech zawodników Industrii Kielce. W poniedziałek o godz. 18 dojdzie do bezpośredniego meczu między nimi. Francja Dylana Nahiego i Benoita Kounkouda zmierzy się z Hiszpanią Alexa i Daniela Dujszebajewów. „Trójkolorowi” walczą o awans do strefy medalowej.

Industria Kielce rozpocznie zmagania w drugiej części sezonu wcześniej niż planowano. Jej mecz z Corotop Gwardią w Opolu w ćwierćfinale Pucharu Polski przełożono na środę, 4 lutego. Trzy dni później podopieczni Tałanta Dujszebajewa pojadą na ligowy mecz do Piotrkowa Trybunalskiego.

Przeczytaj także